Naga MarketsKurs franka CHF w górę po ataku ze strony Iranu. Co z euro, funtem i dolarem?Podczas dzisiejszej sesji polski złoty nie traci traci w stosunku do trzech głównych par walutowych. PLN najgorzej radzi sobie w stosunku do dolara i funta brytyjskiego gdzie spadki wynoszą odpowiednio 0,2 i 0,25%. W przypadku franka ruch jest najsłabszy, CHF zyskuje jedynie 0,05%, kurs nie zdołał pokonać istotnej bariery podażowej przy 3,93zł. Z kolei na kursie euro do złotego obserwujemy ruch boczny, aktualnie notowania znajdują się na wysokości wczorajszego zamknięcia. Sprawdźmy jak wyglądają kursy polskiego złotego w ujęciu do euro, franka szwajcarskiego, funta brytyjskiego i dolara amerykańskiego we środę 8 stycznia. 


Polski złoty traci w środę 8 stycznia

We środę 8 stycznia polski złoty znajduje się po kreską. Jedynie kurs EURPLN znajduje się w okolicach punktu wyjścia czyli dzisiejszego otwarcia. W przypadku CHF dzisiejszy ruch wynosi +0,05% na korzyść franka. Kurs znajdował się na dużo większym plusie, niemniej istotna bariera podażowa przy 3,93 zł powstrzymała wzrosty.  Złoty radzi sobie w środę dużo gorzej w stosunku do funta i dolara. W przypadku GBP obserwujemy ruch na 0,25%, z kolei na parze USDPLN ruch wynosi 0,2%. Poniżej została przedstawiona sytuacja na CHFPLN.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego
Kurs franka do złotego odbija od oporu przy 3,93 zł

Spójrzmy jak wygląda sytuacja techniczna na CHFPLN. Patrząc na interwał D1 para walutowa utrzymuje się od dłuższego czasu w konsolidacji. Jako kluczowy opór należy wziąć pod uwagę strefę przyu 3,93 zł. Z kolei ważne wsparcie znajduje się dopiero przy 3,86 zł – w tymi miejscu wypadają minima z listopada 2019 roku oraz mierzenie 61,8% Fibonacciego, które zostało wyznaczone na ostatniej fali wzrostowej.

Zobacz także: Kurs franka CHF do złotego PLN testuje kluczowy opór przy 3,93 zł

Zapraszamy także serdecznie do obejrzenia programu “Co nowego u złotego“, w którym Adam Rak przeanalizował aktualną sytuację techniczną na czterech parach walutowych z polskim złotym PLN. Przeglądowi zostały poddane takie instrumenty jak: EURPLN, USDPLN, CHFPLN, czy GBPPLN.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here