Kurs franka (CHF) w dół w poniedziałek, CHF/PLN po 4,19 zł 29 czerwca
Kurs franka szwajcarskiego w poniedziałek

Pierwsza sesja po weekendzie rozpoczyna się całkiem nieźle. W poniedziałek o poranku polski złoty waluta zyskuje do euro, dolara, funta i franka szwajcarskiego. Ruch na CHF/PLN wynosi 0,2% na korzyść złotówki, z kolei ponad 0,5% traci dziś funt brytyjski. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka powyżej Overbalance

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja po weekendzie wyglądać korzystniej dla kupujących.Pod koniec tygodnia doszło do wybicia oporu przy 4,1850 zł, a dziś pomimo cofnięcia, kurs znajduje się powyżej. Dopiero cofnięcie poniżej byłoby szansą dla strony sprzedającej.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN w górę w poniedziałek

Poziom 4,1850 zł wynika z dolnego ograniczenia wybitego wcześniej układu geometrycznego. Wybicie poziomu górą oznacza, że droga do dalszej zwyżki jest otwarta. Jeżeli miałoby dojść do spadków, sprzedający muszą sprowadzić kurs poniżej wspomnianego poziomu.

Zobacz także: Obawy o drugą falę pandemii doprowadzą do korekty na rynku akcji?

 – Początek nowego tygodnia obrotu na rynku FX nie przynosi istotniejszych zmian na wycenie – zarówno eurodolara jak i PLN. Brak jest wyraźne reakcji na wyniki exit polls pierwszej tury wyborów prezydenckich w Polsce – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

 – Z rynkowego punktu widzenia PLN pozostaje w układzie sugerującym próbę rozegrania nieco słabszego złotego. Wynika to najpewniej jednak z piątkowego, lekkiego układu risk-off spowodowanego spadkami na Wall St. Samo zachowanie eurodolara nie sugeruje podwyższonej nerwowości na rynku – dodaje analityk.

Kurs franka utrzymuje się powyżej oporu

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania znalazły się pod koniec ubiegłego tygodnia powyżej oporu wynikającego z wysokości biegunowości wcześniej wybitego układu 1:1 – 4,1850 zł. Z technicznego punktu widzenia, dopóki kurs utrzymuje się powyżej, przewaga należy do kupujących.

Wykres CHF/PLN
Kurs franka w górę po weekendzie

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here