kurs franka szwajcarskiegoW tym tygodniu możemy obserwować kontynuację wzrostów na polskim złotym. PLN zyskuje podczas dzisiejszej sesji aż 0,6% w stosunku do franka szwajcarskiego. Tym samym kurs dotarł do kluczowego wsparcia, jeżeli zostanie ono wybite, spadki mogą przyspieszyć. Tendencja na CHFPLN pozostaje w ostatnich dniach spadkowa, dlatego istnieje szansa na pokonanie wsparcia. Sprawdźmy, jak wygląda sytuacja na wykresie.


Kurs franka z szansą na większe spadki?

  • Frank znajduje się wyraźnie poniżej poziomu 4 złotych
  • CHFPLN odbija od mierzenia 78,6%
  • Kurs CHFPLN po po 3,93 zł w czwartek 10 października

Czwartek przynosi dalsze spadki na kursie CHFPLN. Sytuacja na interwale tygodniowym zaczęła wyglądać bardzo korzystnie dla polskiego złotego. Cena przez dłuższy czas nie mogła pokonać współczynnika 78,6% Fibonacciego, przez co obserwujemy wyraźne odbicie. Dodatkowo analizując wykres z perspektywy klasycznej analizy technicznej, widać formację podwójnego szczytu, która może zwiastować odwrócenie trendu i silniejsze spadki. Jeżeli linia szyi układu zostanie pokonana, istnieje spora szansa na ruch w kierunku poziomu 3,86 zł, wcześniej jednak wsparcie może stanowić biegunowość współczynnika 61,8% wypadająca przy 3,91 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Jeśli zejdziemy na niższy przedział czasowy – D1, widać że cena dotarła właśnie do kluczowej strefy wsparcia. Jeżeli poziom 3,93 zł zostanie pokonany, będzie można mówić o szerokiej formacji podwójnego szczytu, co może z kolei doprowadzić do przyspieszenia ruchu spadkowego. Kolejne wsparcia wynikają z mierzeń Fibonacciego, będzie to odpowiednio 50% oraz 61,8%. To drugie jest szczególnie istotne ponieważ wystąpiła tam wcześniejsza reakcja ceny, było to również górne ograniczenie kilkunasto miesięcznej konsolidacji z interwału W1.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here