Naga MarketsKurs franka (CHF) słabnie. To zasługa kolejnej interwencji SNB?Silny kurs franka (CHF) nie jest na rękę zależnej od eksportu szwajcarskiej gospodarce w związku z czym SNB dokonuje interwencji, kiedy lokalna waluta się umacnia. Najnowsze dane wskazują, że takie działania mogą mieć miejsce obecnie. 

Szwajcaria w ubiegłym tygodniu została dodana przez Departament Skarbu USA do obserwowanych manipulatorów walutowych, co zaowocowało silnym umocnieniem CHF. Obserwatorzy sądzili, że może to powstrzymać SNB przed dalszymi interwencjami. Okazuje się, że jednak niekoniecznie.

Potencjalna interwencja SNB

Chociaż Szwajcarski Bank Narodowy (SNB) oficjalnie nie chwali się interwencjami na rynku walutowy, publiczne dane dotyczące ilości środków, jaką szwajcarskie banki komercyjne trzymają w banku centralnym uznawane są za wskaźnik interwencji.

Wspomniana wyżej ilość środków banków komercyjnych przechowywanych w banku centralnym wzrosła według danych z poniedziałku. To natomiast wskazuje na interwencję ze strony SNB.

Zobacz też: Donald Trump grozi wysokimi cłami na samochody z UE w przypadku braku porozumienia handlowego

Frank odbija od trzyletnich maksimów

W relacji do euro, kurs franka umocnił się w ubiegłym tygodniu do poziomów z 2020 roku. Minima na parze walutowej EURCHF wyznaczone zostały na poziomie 1,0726. W tym tygodniu cena poruszała się w konsolidacji między tym poziomem, a obszarem oporu w okolicach 1,0750.

Jednakże dziś o poranku byliśmy świadkami znacznego osłabienia franka w stosunku do euro. Para walutowa EURCHF wyznaczyła szczyt przy 1,0787 po czym na rynek ponownie wróciły niedźwiedzie. Jak widać na wykresie 1-godzinnym poniżej, kurs wraca teraz do wspomnianego wyżej zakresu.

Szukasz regulowanego brokera (ASIC oraz CySEC) z niskimi spreadami? Być może oferta brokera Royal jest właśnie dla Ciebie! Spready od 0-pipsów i ponad 125 instrumentów>>

Wykres 1-godzinny pary walutowej EURCHF - 22.01.2020 r.
Wykres 1-godzinny pary walutowej EURCHF – 22.01.2020 r.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here