Kurs franka do złotego CHF PLNPolski złoty może ma za sobą kolejna udaną sesję. Wczoraj zyskiwał do franka szwajcarskiego, ale również do euro i dolara. Z kolei wyraźnie tracił do funta brytyjskiego, któremu pomogły kolejne pozytywne informacje w sprawie Brexitu. Negocjatorzy mają wkrótce podpisać draft umowy w sprawie wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii. Wracając do franka, istnieje spora szansa na dalsze spadki na CHFPLN, gdzie wydają poziomy docelowe dla tej pary walutowej?


Kurs franka wkrótce po 3,86 zł?

  • Frank do złotego realizuje formację podwójnego szczytu
  • CHFPLN z coraz niżej
  • Kurs CHFPLN po po 3,8990 zł w środę 16 października

CHFPLN kontynuuje ruch w dół, wczoraj PLN zyskał 0,34% w stosunku do franka. Dziś obserwujemy nieznaczną korektę, niemniej wydaje się, że dalsze spadki są scenariuszem bazowym. Rynek realizuje powoli formację podwójnego szczytu, która jest dobrze widoczna zarówno na interwale W1, jak i D1. . Jeżeli obecne sentyment się utrzyma, to istnieje spora szansa nawet na zejście w rejony poziomu 3,86 zł, gdzie z kolei znajduje się górne ograniczenie kilkunasto-miesięcznej konsolidacji.

Wykres franka CHF
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Będzie Brexit deal? Kurs funta i euro mocno w górę, DAX najwyżej w 2019 r.

Schodząc na niższy przedział czasowy – D1, tendencja spadkowa utrzymuje się. Cena wciąż znajduje się pod kluczową strefą oporową przy 3,93 zł, co przemawia za dalszym ruchem w kierunku południowym. Wczoraj przetestowane zostało lokalne wsparcie przy współczynniku 50% Fibonacciego, gdzie pojawiała się nieznaczna reakcja kupujących. Niemniej biorąc pod uwagę ostatnią przewagę strony podażowej, wciąż istnieje duża szansa na ruch nawet w kierunku poziomu 3,86 zł, gdzie znajduje się wsparcie wynikające z interwału W1, a także mierzenia 61,8% z interwału D1. Tendencja na tym przedziale czasowym jest spadkowa, dopiero powrót powyżej z poziomu 3,93 zł mógłby zmienić sentyment.

Wykres franka CHF
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here