Naga MarketsKurs franka CHF po 4,15 zł. SNB nie zmienia stóp procentowychSzwajcarski Bank Narodowy (SNB) pozostawił stopy procentowe na niezmienionym poziomie -0,75 proc. Ponadto, nadal skłania się ku interwencjom na rynku walutowym ze względu na „wysoko wycenianego” franka. Polityka banku nie uległa istotnym zmianom, korektę widać jedynie w prognozach inflacyjnych. Kurs franka waha się dziś w okolicach poziomu 4,15 zł.

Szwajcarski Bank Narodowy nie zmieni stóp proc. do 2024 r.? 

SNB oczekuje silnego wzrostu gospodarczego w II kwartale obecnego roku. Decydenci widzą także oznaki poprawy na rynku pracy.Prognoza inflacji w tym roku wzrosła od 0,4 proc. z 0,2 proc. wcześniej. Podobnie w przyszłym roku, wskaźnik CPI ma być wyższy (0,6 proc.) niż prognozowano wcześniej (0,4 proc.).

Oczekuje się, że nawet przy tej niezwykle łagodnej polityce pieniężnej inflacja w 2023 r. wyniesie zaledwie 0,6%. Dlatego nie należy spodziewać się zmian stóp procentowych przed 2024 r.

— Ekspansywna polityka pieniężna SNB zapewnia korzystne warunki finansowania, przyczynia się do odpowiedniej podaży kredytów i płynności dla gospodarki oraz przeciwdziała presji wzrostowej na franka szwajcarskiego – czytamy w oświadczeniu.

fpmarkets

Kurs franka rośnie w czerwcu o 10 groszy

Notowania franka w relacji do złotego odbiły na początku obecnego miesiąca od kluczowej strefy wsparcia w obrębie 4,06 zł. Z kolei maksima w tym tygodniu zostały ustanowione ponad poziomem 4,16 zł, co daje 10-groszową zwyżkę.

Jak widać na wykresie dziennym CHF/PLN powyżej, byki powstrzymuje teraz opór w postaci 200-dniowej średniej. Najbliższe wsparcie horyzontalne wypada przy 4,11 zł.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax wykres | wykresy bitcoin | gielda komentarze | notowania lpp | cena euro | formacje odwrócenia trendu | dax |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here