Kurs franka (CHF/PLN) tanieje o 10 gr., funt (GBP/PLN) o 20 w maju!Polska złotówka na początku nowego tygodnia delikatnie umacnia się do zagranicznych konkurentów. USD/PLN kosztuje 4,13 zł, kurs euro (EUR/PLN) spada do 4,50 zł, a frank (CHF/PLN) wyceniany jest na 4,25 zł. W tym samym czasie para walutowa GBP/PLN traci od majowych szczytów 20 groszy. Czy PLN ma szansę na kontynuację korekty wzrostowej?

  • Kursy walut pozostają stabilne na początku nowego tygodnia, indeks złotego rośnie o 0,01%
  • Kurs euro (EUR/PLN) testował strefę 4,50 zł, najniższą od końca marca
  • Frank traci 10 groszy, a funt 20 groszy od majowych maksimów
  • Notowania USD/PLN oscylują nadal w okolicy lokalnych minimów
Indeks złotego testował najwyższe poziomy od marca. Źródło: Stooq.pl

Kurs dolara USD/PLN wynosi 4,13 zł. W poniedziałek nadal tanio

W zeszłym tygodniu notowania USD/PLN chwilowo testowały poniżej poziomu 4,10 zł, najniższe od końca marca 2020 roku. Co prawda w poniedziałek kurs dolara delikatnie odbija, zyskuje jednak tylko 3 grosze i nadal utrzymuje się na poziomach niższych o 11 groszy od szczytów z bieżącego tygodnia. Polski złoty może liczyć na wsparcie ze strony rynku akcyjnego oraz rosnącego apetytu na ryzyko, testując dolne ograniczenia konsolidacji na głównych parach walutowych pierwszy raz od wielu tygodni.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs euro spada do 4,50 zł. EUR/PLN najniżej od 23 marca

W momencie, gdy dolar delikatnie odbija, kurs euro spada szósta sesję z rzędu i próbuje naruszać 50-okresową średnią ruchomą (pierwszy raz od lutego). W poniedziałek najniższe poziomy wyznaczane są na wysokości 4,5095 zł, co pokrywa się z dolnym ograniczeniem obecnej konsolidacji, a ostatni raz za EUR/PLN płacono tak mało w drugiej połowie marca.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Do spadku pary walutowej przyczynia się między innymi słabość euro na rynkach zagranicznych. Para walutowa EUR/USD silniej traciła w zeszłym tygodniu, testując w poniedziałek ważne wsparcie na wysokości 1,09 USD.

CHF/PLN po 4,25 zł. Kurs franka na dwumiesięcznych dołkach

Kurs franka nie był tak tani od dwóch miesięcy, a za CHF/PLN płaci się w poniedziałek 4,25 zł. Para walutowa testuje dolne ograniczenie konsolidacji, porusza się pod 50 EMA oraz jest najtańsza od ponad dwóch miesięcy. Co prawda wycena nadal jest wysoka i analitycy nie zakładają, że frank w tym roku spadnie poniżej czterech złotych, jednak osuwa się od majowych szczytów o około 10 groszy.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Kurs funta najniższy od marca. GBP/PLN zatrzymuje się nad 5 zł

W minionym tygodniu para walutowa GBP/PLN testowała dołki na wysokości 5,0266 zł, pokrywające się z poziomami z końca marca. Poziom ten pełni obecnie rolę wsparcia, a w poniedziałek kurs funta odbija delikatnie do 5,04 zł, nie zmienia to jednak faktu, że od początku maja osuwa się o 20 groszy do polskiego złotego.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dziennym. Źródło: Stooq.pl

Strefa psychologicznego wsparcia pięciu złotych wydaje się być nadal bezpieczna, wzmacnia ją między innymi 200 EMA, potencjalne wybicie mogłoby otworzyć jednak drogę do poziomu 4,90 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here