Kurs franka (CHF/PLN) rośnie o 5 groszy! Złoty w dół, euro, dolar i funt zyskująPolski złoty we wtorek, 9 czerwca 2020 roku, traci najsilniej od początku kwietnia, odsuwając się od trzymiesięcznych maksimów. W efekcie kurs euro (EUR/PLN) rośnie do 4,44 zł, a najwyraźniej umacnia się kurs franka (CHF/PLN) testując poziom 4,13 zł. Aprecjacja nie omija również dolara amerykańskiego oraz funta szterlinga, chociaż ten ostatni, nadal jest blokowany przez psychologiczny opór na wysokości pięciu złotych.

  • Indeks złotego traci we wtorek 0,16% i jest to najsilniejsze jednodniowe osunięcie od początku kwietnia.
  • Kurs franka zwiększa swoją wartość o niemal 5 groszy i odbija do poziomu 4,13 zł
  • Kurs dolara i kurs euro rosną kolejno o 0,7% oraz 0,5%
  • Najsłabiej odbija funt szterling, który dodaje do swoich wartości z poniedziałku 0,16%

Kurs franka rośnie do 4,13 zł. CHF/PLN umacnia się o prawie 5 gr

Wtorkowa sesja przynosi dynamiczne odbicie na rynku franka szwajcarskiego. Jeszcze rano za jednego franka płacono 4,08 zł, obecnie cena jest jednak wyższa o 5 groszy i sięga 4,13 zł, co oznacza procentowy wzrost o 1,11%. CHF/PLN Jest najsilniej rosnącą parą walutową z polskim złotym 9 czerwca, potwierdzając między innymi powrót awersji do ryzyka na międzynarodowe rynki.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Kurs dolara rośnie o 3 grosze. Za USD/PLN ponownie płaci się 3,94 zł

Jeszcze w zeszłym tygodniu para walutowa USD/PLN poruszała się poniżej poziomów 3,90 zł, ale we wtorek rośnie o 0,7% i zwiększa swoją wartość w jeden dzień o trzy grosze, testując poziom 3,94 zł. Odbicie ma miejsce wraz ze wzrostem siły USD na światowych rynkach oraz ogólnym osłabieniem walut rynków wschodzących, do których zalicza się złotówkę.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Kurs euro niemal po 4,45 zł. EUR/PLN dołącza do trendu wzrostowego

Trzy grosze podobnie jak dolar umacnia się również kurs euro, który dodaje do swojej wartości 0,5% i podchodzi niemal pod poziom 4,45 zł. Chociaż po zeszłotygodniowym wybiciu 4,40 zł wydawało się, że euro będzie nadal tanieć, to silne odwrócenie zweryfikowało dotychczasowe scenariusze spadkowe.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Kurs funta w górę, jednak z najskromniejszymi wzrostami

Funt szterling rośnie do złotego kolejny dzień z rzędu, aprecjacja jest jednak skromna w porównaniu do pozostałych z opisywanych walut. GBP/PLN zyskuje we wtorek 0,16% i nie potrafi nadal pokonać psychologicznego poziomu 5 złotych, który pełni obecnie rolę bardzo ważnego oporu.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Dopóki 5 zł nie zostanie pokonane, szansa spadku w kierunku 4,90 zł, jest cały czas bardzo prawdopodobna. Wyjście nad opór otworzy jednak drogę do silniejszych wzrostów i ruchu w kierunku 5,10 zł.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here