Kurs franka CHF/PLN ponad 10 groszy w dół, raty kredytów w CHF będą tańsze
Frank szwajcarski

Ostatni tydzień należał do polskiego złotego. Od poniedziałku złotówka umacniała się do głównych walut takich jak euro, funt, frank czy dolar. W nowym tygodniu handlowym również widać siłę naszej waluty. Patrząc na parę walutową CHF/PLN, dziś o poranku kurs znajduje się przy poziomie 4,2330 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas wtorkowej sesji 26 maja.

Finax

Kurs franka CHF/PLN coraz tańszy, raty kredytów w CHF również

Patrząc na główne pary z polskim złotym, w ostatnich kilku tygodniach dominował trend boczny. Niemniej ostatnie kilka dni należą zdecydowanie do złotówki, która umacnia się do euro, dolara, funta i franka. Podczas pierwszej sesji w nowym tygodniu handlowym również obserwowaliśmy przewagę złotego. We wtorek o poranku szwajcarska waluta jest kwotowana przy 4,2330 zł. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze CHFPLN.

Zobacz także: Indeksy giełdowe wystrzeliły w górę, DAX po 11500 pkt, S&P 500 powyżej 3000 pkt

Patrząc na wykres na interwale tygodniowym, widać ogromną świecę podażową. Dlatego też w najbliższych dniach niewykluczone są dalsze spadki. Jeżeli strefa przy 4,2350 wynikająca wynika z wcześniejszych szczytów, zostanie wybita, może nas czekać ruch w kierunku 4,1850 zł.

Wykres CHFPLN
Szansa na mocniejsze cofnięcie kursu franka

Pomimo, że główny trend na CHFPLN pozostaje wzrostowy, tak głębsza korekta może mieć miejsce. W przypadku dalszych spadków jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1 z interwału D1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej.

Wykres CHFPLN
Kurs franka kontynuuje spadki

Patrząc na interwał D1, kurs zareagował pod koniec tygodnia na wysokości ostatnich lokalnych dołków, nieco poniżej mierzenia 23,6% Fiobo, niemniej dziś o poranku wsparcie to jest wybijane, co może zwiastować dalszą przecenę.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here