Kurs franka CHF/PLN pokonuje 3,94 zł. Euro, dolar i funt również zyskują do złotego w czwartek, 16 stycznia 2020 r.W czwartek kursy walut na rynku Forex wyprzedzają delikatnie polską złotówkę, a kurs franka CHF/PLN wybija dwumiesięczny opór. Kurs euro EUR/PLN rośnie drugą sesję z rzędu, z kolei dolar USD/PLN i funt GBP/PLN nadal pozostają pod wpływem wąskich konsolidacji. Sprawdź ile kosztują główne waluty 16 stycznia 2020 roku.

  • Polski złoty oddaje część zysków w czwartkowe popołudnie
  • Kurs franka zyskuje najsilniej i wybija istotny poziom 3,94 zł
  • Z kolei kurs dolara oraz funt szterling pozostają w wyraźnych konsolidacjach
  • USD/PLN Jest blokowany przez 3,80 zł, a GBP/PLN musi uważać na opór w okolicach 4,98 zł

Kurs euro rośnie 2. dzień z rzędu – EUR/PLN powraca nad 4,23 zł

Po wtorkowym teście najniższych poziomów od pierwszej połowy 2018 roku, kurs euro stara się odbijać i zyskuje drugi dzień z rzędu otwierając czwartkową sesję nad poziomem wsparcia z początku stycznia, czyli 4,23 zł. Po niespodziewanym osunięciu EUR/PLN wszystko powraca więc do normy, a kurs złotego pozostaje stabilny na początku nowego roku.

Kurs euro wraca do poziomów z początku roku. EUR/PLN D1
Kurs euro wraca do poziomów z początku roku. EUR/PLN D1

Kurs dolara konsoliduje poniżej 3,80 zł. USD/PLN w potrzasku ważnych poziomów

Chociaż notowania USD/PLN próbowały nieśmiało odbijać w trakcie środowej i na początku czwartkowej sesji, to kurs dolara pozostaje w potrzasku pomiędzy poziomem 3,80 zł i minima z początku listopada ubiegłego roku oraz tegorocznymi dołkami na wysokości 3,78 zł. W efekcie para walutowa przesuwa się w bardzo wąskiej, bo liczącej sobie zaledwie dwa grosze konsolidacji.

Kurs dolara do złotego konsoliduje. USD/PLN D1
Kurs dolara do złotego konsoliduje. USD/PLN D1

Kurs franka pokonuje 3,94 zł, CHF/PLN najwyższej od dwóch miesięcy

Rosnąc od początku tygodnia walkę z konsolidacją postanowił podjąć natomiast kurs franka. Para walutowa CHF/PLN zyskuje w czwartkowe popołudnie około 0,2% i wybija poziom 3,94 zł, testując najwyższe poziomy od dwóch miesięcy.

Jeżeli szwajcarska waluta utrzyma wzrosty i zamknie się nad obecną strefą oporu, to otworzy sobie drogę do obszarów z ostatniego miesiąca ubiegłorocznych wakacji, kiedy za franka płacono ponad 4 zł. Jak na razie jednak do realizacji tego scenariusza jest nadal daleko.

Kurs franka wybija po dwóch miesiąc górne ograniczenie konsolidacji na 3,94 zł. CHF/PLN D1
Kurs franka wybija po dwóch miesiąc górne ograniczenie konsolidacji na 3,94 zł. CHF/PLN D1

Kurs funta rośnie po odrzuceniu wsparcia. GBP/PLN testuje 4,96 zł

W trakcie czwartkowej sesji kurs funta chwilowo testował poziom 4,96 zł, odbijając łącznie o ponad 6 groszy od wtorkowych minimów, kiedy notowania testowały 200-okresową średnią ruchomą oraz najniższe pułapy od trzech miesięcy. Pomimo popytowej reakcji, para walutowa GBP/PLN konsoliduje podobnie jak USD/PLN w relatywnie wąskim zakresie i dopiero wybicie górą 4,98 (oraz 5 zł) lub 4,92 zł dołem pozwoli na silniejsze ruchy w kierunku północnym lub południowym.

Kurs funta konsoliduje po nieskutecznym teście wsparcia. GBP/PLN D1
Kurs funta konsoliduje po nieskutecznym teście wsparcia. GBP/PLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here