Kurs franka szwajcarskiego coraz wyżej, CHFPLN niemal po 4,34 zł. 13 maja 2020 roku
Frank szwajcarski

Ten tydzień zdecydowanie należy do polskiego złotego. Od poniedziałku złotówka umacnia się do głównych walut takich jak euro, funt, frank czy dolar. Niemniej piątkowa sesja przynosi odbicie. Patrząc na parę walutową CHFPLN, dziś o poranku kurs znajduje się przy poziomie 4,2680 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas piątkowej sesji 22 maja.

Kurs franka CHF/PLN odrabia spadki

Jeśli spojrzymy na główne pary z polskim złotym, w ostatnich kilku tygodniach dominuje trend boczny. Z kolei ten tydzień należy do złotówki, która od poniedziałku umacniała się do euro, dolara, funta i franka. Dziś obserwujemy korektę tego ruchu i słabość PLN, niemniej w skali całego tygodnia nasza waluta znajduje się na przyzwoitym plusie. W piątek o poranku szwajcarska waluta jest kwotowana przy 4,2680 zł. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze CHFPLN.

Zobacz także: Rynek akcji w dół, a EUR/USD odbija od oporu przy 1,10 USD

Patrząc na wykres na interwale tygodniowym, widać cofnięcie do środka kanału wzrostowego, co może przemawiać za scenariuszem korekcyjnym. Niemniej dość blisko znajduje się ważne wsparcie, które wynika z wcześniejszych szczytów- poziom 4,2350 zl.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Niemniej warto pamiętać, że trend na CHFPLN pozostaje w średnim terminie wzrostowy. Jeśli jednak korekta spadkowa się pogłębi, jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1 z interwału D1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej.

Aktualnie patrząc na interwał D1, kurs reaguje na wysokości dołków, nieco poniżej mierzenia 23,6% Fiobo. Poziom zaznaczony kolorem niebieskim powinien więc być traktowany jako krótkoterminowa podpora dla kupujących.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here