Kurs franka (CHF/PLN) i dolara w górę o 1,3%! Złoty traci do euro i funtaPolska złotówka w czwartek dynamicznie powraca do spadków, testując wcześniej najwyższe poziomy od niemal 3 miesięcy. Kurs franka (CHF/PLN) rośnie o ponad 1,3%, dolar amerykański (USD/PLN) zyskuje 1,2%, a euro i funt szterling rosną o niecałe 0,9%. Co prawda PLN nadal zachowuje sporą część zysków z ostatnich dwóch tygodni, jednak powrót na rynek niepewności (widoczny poprzez umocnienie dolara i korektę na giełdach), może wróżyć dalszą deprecjację polskiej waluty.

  • Indeks polskiego złotego traci w czwartek 0,24%, co jest najsilniejszym osunięciem od 1 kwietnia
  • Kurs euro powraca nad 4,45 zł, dolar kosztuje 3,97 zł
  • W tym samym czasie frank szwajcarski (CHF/PLN) testuje poziomy pod 4,14 zł, a funt szterling pokonuje 4,98 zł
  • Polska giełda również nieznacznie koryguje, a WIG20 traci w czwartek 0,5% i utrzymuje się poniżej poziomu 1760 pkt.

Kurs franka szwajcarskiego rośnie najmocniej. CHF/PLN w górę o 1,3%

5,5 grosza lub 1,3%: właśnie tyle w trakcie czwartkowej sesji umacnia się kurs franka szwajcarskiego. CHF/PLN jeszcze w środę testował poziom 4,05 zł, a w czwartek kosztuje już 4,13 zł, notując najsilniejsze jednodniowe odbicie od początku kwietnia, czyli od ponad dwóch miesięcy.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Analitycy byli zgodni co do tego, że wyłamanie ważnych oporów przez PLN pod koniec maja nie miało czasu na realizację ich ponownego testu, obecnie możemy być więc świadkami dynamicznych ruchów powrotnych. W przypadku CHF/PLN co najmniej do 4,15 lub nawet do 4,25 zł.

USD/PLN idzie w ślady franka. Kurs dolara w górę o 5 groszy

1,2%, czyli niemal 5 groszy w czwartek zyskuje również kurs dolara, który w środę spadał chwilowo poniżej poziomu 3,90 zł. W drugiej połowie tygodnia amerykańska waluta nadrabia jednak spadki z nawiązką, a USD jest najsilniejszym aktywem w gronie wszystkich walut. Notowania blokować może jednak psychologiczny opór na wysokości okrągłego poziomu 4 złotych.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Na korzyść ograniczenia wzrostów USD/PLN przemawia również układ średniej ruchomej z 200 ostatnich sesji, która nadal pełni rolę oporu (po wybiciu na początku tygodnia). Warto zwrócić uwagę, że dla dolara jest to pierwsza wzrostowa sesja w stosunku do złotego po ośmiu dniach spadków z rzędu.

Kurs euro rośnie o 0,9%. EUR/PLN testuje 4,45 zł

Wybicie poziomu 4,40 zł, które miało miejsce we wtorek wcale nie przyniosło pogłębienia korekty spadkowej EUR/PLN. Kurs euro umacniający się do dolara, zaczął zyskiwać również do złotego, w efekcie w czwartek rośnie o kolejne 0,9% i kosztuje znowu ponad 4,45 zł. Główny opór znajduje się jednak na wysokości poziomu 4,50-4,51 zł.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.pl

Funt wykorzystuje słabość złotego. GBP/PLN odbija od lokalnego wsparcia

W ostatnich dniach to właśnie kurs funta szterlinga zachowywał się najspokojniej w stosunku do złotówki. Para walutowa GBP/PLN znalazła wsparcie w okolicach 4,91-4,92 zł, które testowała od ubiegłego tygodnia, w czwartek wykorzystując je jako platformę do odbicia o 0,8%, do poziomu 4,98 zł.

invest
Kurs funta do złotego (GBP/PLN) na wykresie dzienny. Źródło: Stooq.plConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here