Naga MarketsKurs franka (CHF/PLN) i dolar (USD/PLN) silnie w dół 2. dzień z rzęduNa światowych rynkach walutowych trwa drugi z kolei skrócony tydzień handlu, odznaczający się obniżoną aktywnością inwestorów. Jednak w globalnej gospodarce dzieje się sporo – trwa rozdysponowywanie szczepionek na koronawirusa w wielu krajach świata, a w Stanach Zjednoczonych trwa głosowanie nad kolejnym pakietem stymulacyjnym.

Kurs dolara nadal w odwrocie

Powyższe informacje przekładają się na polepszenie nastrojów inwestorów na globalnym rynku. Nastawienie risk-on negatywnie przekłada się na wartość dolara amerykańskiego, ale za to sprzyja zwyżkom walut EM, w tym polskiego złotego.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wczoraj indeks BOSSAPLN zakończył nerwową sesję na wyraźnym plusie, a dzisiaj pnie się w górę dalej i obecnie jest już powyżej 89,60 pkt., czyli na poziomach sprzed ponad tygodnia.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Analogiczne ruchy są widoczne na konkretnych parach walutowych z polskim złotym. Notowania USD/PLN spadają do okolic 3,66, natomiast kurs EUR/PLN zniżkuje do rejonu 4,48.

Notowania USD/PLN – dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Dzisiaj rano opublikowany został Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wg BIEC, który pokazał zwyżkę w relacji do poprzedniego odczytu. Niemniej, dane makro w bieżącym tygodniu najprawdopodobniej nie będą miały istotnego przełożenia na notowania walut. W centrum uwagi pozostanie stosunek do ryzyka – a wiele wskazuje na to, że zarówno końcówka bieżącego roku, jak i początek kolejnego, będą upływały pod znakiem większego apetytu na ryzyko wśród globalnych inwestorów za sprawą wprowadzanej do powszechnego obiegu szczepionki na koronawirusa.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here