Naga MarketsKurs franka CHF/PLN, cena złota i akcje Netflixa - analiza mobilnaPoniższa analiza została wykonana przy pomocy autorskiej platformy mobilnej dostarczanej przez Capital.com, regulowanego przez CySEC brokera. O analizowaniu wykresów za pomocą telefonu lub tabletu przeczytasz w osobnym artykule.

  • W analizie przyglądamy się kursowi CHF/PLN, akcjom Netflixa oraz cenie złota.
  • Sytuacja techniczna kursu CHF/PLN daje podstawy do spodziewania się wzrostu notowań.
  • Netflix uzyskał solidne i rekordowe wyniki za II kw. 2020 r., jednak kurs nie wystrzelił jeszcze po tak dobrych wiadomościach.

Złoto

W perspektywie średnio i długoterminowej warto zainteresować się ceną złota. Obecna wycena na poziomie około 2030 dol. jest efektem trwającego już 4 miesiące rajdu na tym surowcu, który wywindował ceny do nowych rekordowych szczytów. Obecnie kurs złota jest w minimalnej korekcie związanej ze wzmocnieniem dolara i realizacją zysków przez inwestorów.

Te artykuły również Cię zainteresują
Trading mobilny: analiza ceny złota, kursu CHF/PLN oraz kursu akcji Netflixa na platformie Capital.comZapewne kurs czeka jeszce większa korekta, jednak w horyzoncie następnych 9-12 miesięcy, cena za złoto zdecydowanie pójdzie wyżej.

Swoje rekomendacje co do wyceny złota, które ma już za kilka miesięcy osiągnąć 2300 dol. przedstawił renomowany bank inwestycyjny Goldman Sachs, a podobną rekomendację wystawił także równie znany Citigroup. Natomiast VanEck, lider ETF-ów na rynek złota zaprezentował prognozę mówiącą o 3400 dol., co jednak można wpisać w kategorię marzeń.

Obserwują cenę złota, spoglądać warto na sentymenty rynkowe związane z siłą dolara, sytuacją geopolityczną, rozwojem pandemii, zachowaniem rynków akcyjnych, a także inflacją.

Zobacz również: Złoto ewakuowane z Hong Kongu przez inwestorów, wywiezione 10% prywatnych zapasów kruszcu

Kurs franka szwajcarskiego

Spoglądając na wykres franka szwajcarskiego do polskie złotówki widzimy, że wskaźnik MACD sugeruje wybicie z obecnego poziomu. Trading mobilny: analiza ceny złota, kursu CHF/PLN oraz kursu akcji Netflixa na platformie Capital.comKurs franka ma także wsparcie w postaci długoterminowego trendu wzrostowego, które jak do tej pory sprawdzało się i nie pozwalało kursowi przebić się na drugą stronę.

Trading mobilny: analiza ceny złota, kursu CHF/PLN oraz kursu akcji Netflixa na platformie Capital.com

Z drugiej strony  poziom oporu wyznaczony na 4,05 końcem lipca obronił kurs przed zejściem niżej. Zatem, jest prawdopodobne, że kurs zrealizuje scenariusz wyjścia w górę powyżej 4,10 zł

CHCĘ WYPRÓBOWAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ CAPITAL.COM

Akcje Netflixa

Neftlix będący komponentem grupy FAANG (Facebook, Alphabet (Google), Amazon, Apple) został nieco zapomniany przez inwestorów z uwagi na dość wczesną publikację wyników finansowych spółki za II kw. 2020 r., bo już w połowie lipca.

Wyniki za ostatni kwartał są rekordowe i przekroczyły oczekiwania analityków, jednak inwestorów nie zadowolił zysk netto spółki, który zwiększył się jedynie nieznacznie.

Netflix nie cieszy się aż tak dobrą prasą jak reszta spółek FAANG, paradoksalnie z uwagi na to, że nie znalazł się w gronie dużych spółek oskarżonych o praktyki monopolowe w przeciwieństwie do Apple, Amazona, Facebook i Google.

Trading mobilny: analiza ceny złota, kursu CHF/PLN oraz kursu akcji Netflixa na platformie Capital.com

Kurs akcji od połowy lipca jest w konsolidacji, a RSI nie sygnalizuje znacznego wykupienia akcji. MACD szykował się do wybicia linii sygnałowej powyżej, jednak nie doszło do zrealizowania sygnału.

Druga fala pandemii, jeśli nadejdzie, zatrzyma ludzi w domach, więc w perspektywie długoterminowej akcje Netflixa mogą być dobrym wyborem.

Z grona ponad 2 tysięcy instrumentów dostępnych w aplikacji Capital.com na początku każdego tygodnia wybieramy 3, które naszym zdaniem w perspektywie średnioterminowej mogą zaoferować ciekawe okazje inwestycyjne. Cały cykl analiz można śledzić pod dedykowanym tagiem Mobile Trading.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here