Notowania pary walutowej EUR/CHF w drugiej połowie czerwca testowały poziom 1,1060 będący najniższym od niemal dwóch lat. Moment ten pokrył się z testowaniem przez kurs franka wielomiesięcznych maksimów również do złotówki. Od tego czasu euro jednak wyraźniej koryguje na niekorzyść szwajcarskiej waluty i implikacje tych ruchów są obserwowane także na parze złotowej. Czy CHF/PLN na przestrzeni lipca może się osłabiać? Sprawdź jakie są prognozy dla kursu franka.


Kurs euro do franka (EUR/CHF). Czy skromna korekta przerodzi się w trend?

Po odbiciu od dwuletnich dołków, kurs euro do franka szwajcarskiego podchodził pod 1,1163 gdzie wypadają dołki z końcówki marca bieżącego roku. Poziom zablokował dalszy rozwój korekty wzrostowej i jego wybicie będzie niezbędne, jeżeli europejska waluta ma nadal zyskiwać. Co więcej, jeżeli odbicie ma przekształcić się w pełnowartościowy trend, niezbędne będzie zrealizowanie dwóch następujących scenariuszy:

  • Pokonanie 50-okresowej średniej ruchomej, pod którą cena przesuwa się od połowy maja
  • Podejście pod maksima z czerwca na 1,1260, gdzie znajduje się 50% zniesienia tegorocznego trenu spadkowego

Jeżeli powyższe stałyby się rzeczywistością, wtedy również złoty powinien poczuć rozluźnienie w stosunku do franka i móc liczyć na silniejszą aprecjację:

kurs euro koryguje do kursu franka
Euro próbuje korygować spadki w stosunku do franka szwajcarskiego. Kurs EUR/CHF D1

Złotówka odporna na siłę franka?

Chociaż kurs franka w czerwcu dwukrotnie testował poziom 3,85 będący kilkumiesięcznymi maksimami, to należy uczciwie oddać, że złotówka była zazwyczaj odporna na siłę CHF – szczególnie w porównaniu z dolarem oraz euro. W efekcie PLN był w stanie rozwinąć silniejszą korektę wzrostową do CHF, której kontynuacja będzie możliwa po wybiciu obecnego klastra wsparć:

  • CHF/PLN jest blokowany przez 3,81 zł, gdzie przebiega lokalne wsparcie i 50 EMA
  • Po wybiciu powyższych cena musi poradzić sobie jeszcze z 3,80 zł, co otworzy drogę do 3,775 , a następnie do dołków na 3,74 zł
kurs franka CHFPLN
Frank do złotego zatrzymał się na lokalnym wsparciu. Kurs CHF/PLN D1

Zaprzeczeniem tego scenariusza byłoby utrzymanie CHF/PLN nad pomarańczową linią. Wtedy frank otwiera sobie drzwi do ponownego podejścia w okolice 3,84-3,85 zł, gdzie przebiegają lokalne opory z początku wakacji.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here