Kurs franka CHF/PLN będzie niżej? Dobry sentyment na polskim złotym
Frank szwajcarski

Ubiegły tydzień należał do polskiego złotego. Od poniedziałku złotówka umacniała się do głównych walut takich jak euro, funt, frank czy dolar. Koniec tygodnia przyniósł co prawda niewielkie odbicie, niemniej i tak w skali tych kilku dni złoty zdołał się umocnić. Patrząc na parę walutową CHFPLN, dziś o poranku kurs znajduje się przy poziomie 4,2601 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas poniedziałkowej sesji 25 maja.

Finax

Kurs franka CHF/PLN z szansą na dalszą przecenę?

Jeśli spojrzymy na główne pary z polskim złotym, w ostatnich kilku tygodniach dominuje trend boczny. Z kolei ten tydzień należy do złotówki, która od poniedziałku umacniała się do euro, dolara, funta i franka. Dziś obserwujemy korektę tego ruchu i słabość PLN, niemniej w skali całego tygodnia nasza waluta znajduje się na przyzwoitym plusie. W piątek o poranku szwajcarska waluta jest kwotowana przy 4,2680 zł. Przyjrzyjmy się sytuacji technicznej na parze CHFPLN.

Zobacz także: EUR/USD pozostaje w konsolidacji, sesja bez Stanów Zjednoczonych

Patrząc na wykres na interwale tygodniowym, widać ogromną świecę podażową. Dlatego też w najbliższych dniach niewykluczone są dalsze spadki i test strefy wsparcia, która wynika z wcześniejszych szczytów- poziom 4,2350 zl.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Niemniej to o czym warto pamiętać, to fakt że trend na CHFPLN pozostaje w średnim terminie wzrostowy. Jeśli jednak korekta spadkowa się pogłębi, jako kluczową podporę dla kupujących należy traktować dolne ograniczenie układu 1:1 z interwału D1, który został zaznaczony kolorem szarym. W tym miejscu znajduje się także mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali wzrostowej.

Z kolei patrząc na interwał D1, kurs zareagował pod koniec tygodnia na wysokości ostatnich lokalnych dołków, nieco poniżej mierzenia 23,6% Fiobo. Poziom zaznaczony kolorem niebieskim powinien więc być traktowany jako krótkoterminowa podpora dla kupujących.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here