franki CHFPodczas ostatniej sesji w tym tygodniu możemy obserwować dalsze spadki polskiego złotego. W piątek PLN traci 0,19% w stosunku do franka szwajcarskiego. Na polskiej walucie wciąż widać presję spadkową. Co prawda ruchy w tym tygodniu nie są tak silne jak w ubiegłym, niemniej PLN w dalszym ciągu ma wyraźny problem z odzyskaniem sił. Dziś nasza waluta traci też w stosunku do dolara i euro. Z kolei nieznaczne umocnienie widać w stosunku do funta brytyjskiego, gdzie PLN zyskuje 0,23%. Wracając do CHFPLN, tendencja jest jednak w dalszym ciągu wzrostowa, kurs znajduje na wysokości tegorocznych maksimów, a brak większej reakcji sprzedających może prowadzić do dalszych wzrostów. Sprawdźmy, jak wygląda sytuacja na wykresie CHFPLN.


Kurs franka utrzymuje się powyżej 4 złotych

  • Frank utrzymuje się na wysokości tegorocznych szczytów
  • CHFPLN najwyżej w tym roku
  • Kurs CHFPLN po po 4,0450 zł w piątek 27 września

W ostatnim czasie widać wyraźną słabość polskiej waluty. Rynki z niecierpliwością czekają na wyrok TSUE  w sprawie kredytów frankowych, który wydaje się przesądzony, poznamy go już w przyszłym tygodniu – 3 października. W tym tygodniu zmienność na PLN jest jednak nieco mniejsza niż w ubiegłym , w dalszym ciągu dominuje jednak negatywny dla PLN sentyment. Właściwie od początku tygodnia kurs CHFPLN utrzymuje się powyżej poziomu 4 PLN. W tej chwili kurs znajduje się na wysokości tegorocznych maksimów, gdzie wypada także mierzenie 78.6% Fibo. Kolejny z rzędu test powinien prowadzić do wybicia górą i ruchu w kierunku współczynnika Fibo – 88,6%.

Wykres CHFPLN
CHFPLN D1

Jeśli zejdziemy na niższy przedział czasowy – H4, widać że w ostatnim czasie rynek wykonał dwie tego samego zasięgu korekty i pomimo cofnięcie wszystko wskazuje na to, że kierujemy się na nowe maksima. O korekcie spadkowej można myśleć w momencie pokonania poziomu 4,0250, wtedy też istniałby szansa na atak strefy wsparcia przy 4,00 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN W1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here