Kurs franka do złotego CHF PLNKolejne dni tego tygodnia przynoszą kontynuację wzrostów na polskim złotym. PLN zyskał podczas wczorajszej sesji blisko 0,7%, a dziś wzrosty w stosunku do franka szwajcarskiego wynoszą już ponad 0,2%. Tym samym cena znajduje się poniżej kluczowego wsparcia, co może przekładać się na dalsze umocnienie polskiej waluty. Sprawdźmy, jak wygląda sytuacja na wykresie CHFPLN.


Kurs franka wkrótce po 3,90 zł?

  • Frank kontynuuje spadki
  • CHFPLN odbił się od mierzenia 78,6%
  • Kurs CHFPLN po po 3,9188 zł w piątek 11 października

Ostatnia sesja tego tygodnia przynosi dalsze spadki na kursie CHFPLN. Sytuacja na interwale tygodniowym zaczęła wyglądać bardzo korzystnie dla polskiego złotego już w ubiegłym tygodniu, gdzie na interwale W1 pojawiła się ogromna świeca podażowa. Po weekendzie ruch w dół jest kontynuowany, dziś doszło do wybicia linii szyi formacji podwójnego szczytu, co może powodować zwiększoną presję spadkową. Aktualnie istnieje spora szansa na ruch w kierunku poziomu 3,86 zł, wcześniej jednak wsparcie może stanowić biegunowość współczynnika 61,8% wypadająca przy poziomie 3,91 zł, od którego brakuje już niecałej figury.

Wykres CHFPLN
CHFPLN D1

Jeśli zejdziemy na niższy przedział czasowy – D1, widać że cena kontynuuje spadki. Aktualnie rynek znajduje się poniżej kluczowej strefy wsparcia. Wszystko wskazuje na to, że poziom 3,93 zł jest pokonany i przed nami większa przecena. Na interwale D1 również wyraźnie widać ogromną formację podwójnego szczytu, co może skłaniać inwestorów do sprzedaży. Najbliższe wsparcia wynikają z mierzeń Fibonacciego, będzie to odpowiednio 50% oraz 61,8%. To drugie jest szczególnie istotne ponieważ wystąpiła tam wcześniejsza reakcja ceny, było to również górne ograniczenie kilkunasto miesięcznej konsolidacji z interwału W1.

Wykres CHFPLN
CHFPLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here