kurs franka szwajcarskiegoPolski złoty ma za sobą udane kolejną udaną sesję. Pomimo, że w poniedziałek zmienność była niska, to nasza waluta zdołałą się umocnić 0,22% w stosunku do franka szwajcarskiego. Umocnienie PLN było też widać w stosunku do dolara i euro, z kolei GBPPLN wzrósł wczoraj 0,42%. We wtorek za jednego franka trzeba zapłacić nieco poniżej 3,89 zł. Sytuacja techniczna w dalszym ciągu jest korzystna dla sprzedających, dlatego niewykluczone, że w kolejnych dniach zobaczymy zejście na niższe poziomy. Polski złoty ma więc szansę na dalsze umocnienie. Gdzie wypadają istotne poziomy wsparcia i oporu dla pary walutowej CHFPLN?


Kurs franka spadnie do 3,86 zł?

  • Kurs CHFPLN po po 3,8863 zł we wtorek 22 października
  • Frank pod presją sprzedających, cena poniżej linii szyi formacji DT
  • CHFPLN realizuje formację podwójnego szczytu

W ostatnich trzech tygodniach polski złoty zyskiwał do franka szwajcarskiego, tendencja jest utrzymywana po weekendzie. Patrząc technicznie na wykres na wysokim interwale W1, spadki zostały wywołane przez formację podwójnego szczytu, o której już od dłuższego czasu pisaliśmy w poprzednich analizach. Pomimo, że rynek cofnął pod koniec tygodnia, bazowym scenariuszem są dalsze spadki. Najbliższe wsparcie wypada w rejonach 3,86 zł, gdzie znajduje się górne ograniczenie kilkunasto-miesięcznej konsolidacji. Z kolei opór stanowi linia szyi układu podwójnego szczytu ~3,9350.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Kurs funta GBPUSD coraz wyżej, nie będzie hard Brexitu?

Schodząc na niższy przedział czasowy – D1, widać, że cena powoli znajduje się pod wpływem formacji podwójnego szczytu. Kluczowym oporem pozostaje stefa linii szyi przy 3,93 zł. Dopóki kurs znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja zniżkująca. W dalszym ciągu istnieje spora szansa na ruch w kierunku poziomu 3,86 zł, gdzie znajduje się wsparcie wynikające z interwału W1, potwierdzone mierzeniem 61,8% z interwału D1. Poziom pozostaje więc aktualny, w ubiegłym tygodniu niewiele zabrakło aby go. przetestować. Tendencja na interwale D1 jest wyraźnie spadkowa, zmiany sentymentu można oczekiwać dopiero w momencie powrotu powyżej z poziomu 3,93 zł.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here