franki CHFPolski złoty ma za sobą udane 3 tygodnie, w tym czasie umocnił się wyraźnie do franka szwajcarskiego, dolara i euro. Wyjątkiem jest kurs funta do złotego, niemniej brytyjska waluta zyskiwała w ostatnich dniach do wszystkich walut za sprawą pozytywnych doniesień w sprawie Brexitu. W piątek za jednego franka trzeba płacić poniżej 3,90 zł. Ponadto sytuacja techniczna przemawia za dalszymi spadkami, także niewykluczone, że zobaczymy tutaj niższe poziomy. Polski złoty ma szansę na dalsze umocnienie. Jakie są zasięgi dla pary walutowej CHFPLN, gdzie szukać ewentualnej reakcji?


Kurs franka wkrótce po 3,86 zł?

  • Frank wciąż poniżej linii szyi formacji DT
  • CHFPLN sukcesywnie realizuje formację podwójnego szczytu
  • Kurs CHFPLN po po 3,8990 zł w piątek 18 października

Jest to już trzeci tydzień z rzędu kiedy polski złoty wyraźnie zyskuje do franka szwajcarskiego. Patrząc na wykres, spadki zostały zapoczątkowane przez formację podwójnego szczytu, o której kilkukrotnie wspominaliśmy w poprzednich analizach. Pomimo cofnięcia na wczorajszej sesji, bazowym scenariuszem wydają się dalsze spadki. Najbliższe wsparcie, do którego już niewiele brakuje wypada w rejonach 3,86 zł, gdzie znajduje się górne ograniczenie kilkunasto-miesięcznej konsolidacji.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Kurs euro do dolara EURUSD i DAX w piątkowy poranek

Jeśli zejdziemy na niższy przedział czasowy – D1, widać, że cena powoli realizuje formację podwójnego szczytu. Kluczowym oporem pozostaje stefa linii szyi przy 3,93 zł. Dopóki kurs znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa. Ostatnio wspominaliśmy, że istnieje spora szansa na ruch nawet w kierunku poziomu 3,86 zł, gdzie znajduje się wsparcie wynikające z interwału W1, a także mierzeni 61,8% z interwału D1. Wsparcie pozostaje aktualne, wczoraj niewiele już zabrakło, aby je przetestować. Pomimo cofnięcia tendencja na interwale D1 jest wyraźnie spadkowa, dopiero powrót powyżej z poziomu 3,93 zł mógłby zmienić sentyment na wzrostowy.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here