Kurs franka do złotego CHFPLN zbliża się do bariery 4 złUbiegły tydzień nie było dobry dla polskiego złotego. PLN traci w stosunku do głównych walut takich jak frank, funt, euro czy dolar. Patrząc na notowania franka szwajcarskiego, kontynuowały one wzrosty po wcześniejszym wybiciu z wąskiej konsolidacji. Aktualnie kurs coraz śmielej zbliża się do psychologicznej bariery przy okrągłym poziomie 4 złotych. Dziś za jednego franka szwajcarskiego trzeba zapłacić 3,9766 zł. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym podczas poniedziałkowej sesji 27 stycznia. 


Kurs franka do złotego wkrótce po 4 zł?

Spoglądając na tygodniowy interwał czasowy, ostatnia świeca W1 potwierdziła wcześniejszą. Tym samym potwierdzone również zostało wybicie górą z konsolidacji. Aktualnie inwestorzy będą się skupiać na oporze przy okrągłym, psychologicznym poziomie 4 złotych. Główna tendencja pozostaje wzrostowa. Na razie nic nie wskazuje na spadek, niemniej jeżeli z jakichś powodów dosżłoby do korekty, to poziom 3,93 zł należy traktować jako najbliższe ważne wsparcie.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Jeśli zejdziemy na niższy interwał czasowy – D1, obowiązuje scenariusz, o którym pisaliśmy w ostatnich analizach. Po tym jak kurs wybił strefę oporową przy 3,93 zł, doszło do retestu, a następnie obserwowaliśmy dalszy ruch w górę. Po wysokim zamknięciu poprzedniego tygodnia, dziś notowania otwierają się niewielką luką wzrostową. Sytuacja w dalszym ciągu jest korzystna dla strony popytowej, główna tendencja pozostaje wzrostowa, co może prowadzić do testu okrągłego poziomu 4 złotych  najbliższym czasie. Jeśli zostałby on pokonany, droga w kierunku 4,0450 zł zostanie otwarta. Wsparciem wciąż pozostają okolice 3,93 zl.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Zobacz także: Poranny przegląd rynków: Silne spadki na rynku akcji, wirus zbiera coraz większe żniwo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here