kurs franka szwajcarskiegoPolska waluta ma za sobą udane kolejny udany tydzień. W ostatnim czasie polski złoty umocnił się wyraźnie do franka szwajcarskiego, dolara i euro. Wyjątkiem jest kurs funta do złotego, tutaj brytyjska waluta zyskiwała do wszystkich walut za sprawą kolejnych pozytywnych doniesień w sprawie Brexitu. W poniedziałek za jednego franka trzeba płacić nieco ponad 3,89 zł. Sytuacja techniczna wskazuje na dalsze spadki, dlatego też niewykluczone, że zobaczymy zejście na niższe poziomy. Polski złoty ma więc szansę na dalsze umocnienie. GDzie wypadają poziomy wsparcia i oporu dla pary walutowej CHFPLN, gdzie szukać ewentualnej reakcji?


Kurs franka wkrótce po 3,86 zł?

  • Frank wciąż utrzymuje się poniżej linii szyi formacji DT
  • CHFPLN w dalszym ciagu realizuje formację podwójnego szczytu
  • Kurs CHFPLN po po 3,8910 zł w poniedziałek 21 października

Ostatnie trzy tygodnie polski złoty zyskiwał do franka szwajcarskiego. Patrząc technicznie na wykres, spadki były wywołane przez formację podwójnego szczytu, o już od dłuższego czasu pisaliśmy w poprzednich analizach. Pomimo cofnięcia pod koniec tygodnia, bazowym scenariuszem wydają się dalsze spadki. Najbliższe wsparcie, do którego przetestowania zabrakło bardzo niewiele, wypada w rejonach 3,86 zł, znajduje się tutaj górne ograniczenie kilkunasto-miesięcznej konsolidacji. opór stanowi linia szyi układu podwójnego szczytu.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał W1

Zobacz także: Brexit zostanie przedłużony? Co z kursem funta GBP?

Jeśli zejdziemy na niższy przedział czasowy – D1, widać, że cena powoli realizuje formację podwójnego szczytu. Kluczowym oporem pozostaje stefa linii szyi przy 3,93 zł. Dopóki kurs znajduje się poniżej, obowiązuje tendencja spadkowa. W dalszym ciągu istnieje spora szansa na ruch nawet w kierunku poziomu 3,86 zł, gdzie znajduje się wsparcie wynikające z interwału W1, potwierdzone mierzeniem 61,8% z interwału D1. Wsparcie pozostaje aktualne, w ubiegłym tygodniu niewiele zabrakło aby je przetestować. Tendencja na interwale D1 jest wyraźnie spadkowa, dopiero powrót powyżej z poziomu 3,93 zł mógłby zmienić sentyment.

Wykres CHFPLN
CHFPLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here