Naga MarketsKurs franka szwajcarskiego (CHF) zmierza do ustanowienia największej aprecjacji w skali dnia w relacji do dolara amerykańskiego od 7 tygodni. Kurs USDCHF spadł przed południem o 0,6 proc. do poziomu 0,9950. Jest to najniższe notowanie tej pary od początku miesiąca.

Na zwiększenie wartości franka ma wpływ kilka czynników, które pogarszają nastawienie do ryzyka na światowych rynkach. Pierwszym z nich jest wzrost napięcia na linii Indie – Pakistan, a drugim brak porozumienia na linii USA – Korea Północna, o czym dowiedzieliśmy się dziś rano, a także zmniejszenie szans na szybkie porozumienie z Chinami.

Również zwrot na USDCHF jest spowodowany wyprzedażą dolara do euro, gdzie para EURUSD obroniła wsparcia przy 1,1230 i może zmierzać do górnego ograniczenia ostatniej konsolidacji w rejonie 1,1500.

Wykres USDCHF. Źródło: platforma Conotoxia

Z punktu widzenia wykresu notowania USDCHF wybroniły opór zarysowany przez poprzedni szczyt z połowy listopada 2018. Obecnie najbliższe potencjalne wsparcie wypada w rejonie 0,9900.

Pozycjonowanie funduszy lewarowanych na kontrakcie na franka. Źródło: cmegroup
Pozycjonowanie funduszy lewarowanych na kontrakcie na franka. Źródło: cmegroup

Jak wynika z danych na dzień 12 lutego inwestorzy instytucjonalni nie obrali jeszcze kierunku na kontraktach na franka. Ich pozycjonowanie jest bliskie zera, jeśli chodzi o pozycje netto. Kolejne tygodnie zatem powinny przynieść szansę na wykreowanie konkretnego kierunku zwłaszcza, że od wielu tygodni zwiększa się zaangażowanie w pozycje krótkie i długie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here