frankiKurs franka (CHF), waluty znanej jako bezpieczna przystań zyskuje dziś najsilniej do złotego. Za główny powód umocnienia franka upatruje się powrót niepokoju związany z eskalacją wojny handlowej na linii USA – Chiny. Dolar (USD) nieznacznie traci, podobnie jak funt (EUR). Oprócz franka, do złotego zyskuje także euro, jednakże wzrost ten jest bardzo niewielki.

  • Dolar przerywa serię silnych wzrostów
  • Frank tuż pod poziomem 3,95 zł
  • Euro testuje szczyt z maja br.
  • Funt dalej w korekcie

Kurs franka do złotego (CHFPLN)

Frank (CHF) bez wątpienia pozostaje największym wygranym spośród analizowanych walut. Do złotego zyskuje blisko 0,5%, a maksima sesji znalazły się po 19-tej w okolicach okrągłego poziomu 3,95 zł. Na wykresie widoczna jest seria wzrostowych świec, a najbliższa kluczowa strefa oporu widoczna jest przy 3,98 – 4,00 zł.

Kurs franka do złotego (CHF/LN) - wykres dzienny - 2 sierpnia 2019
Kurs franka do złotego (CHF/LN) – wykres dzienny – 2 sierpnia 2019

Kurs dolara do złotego (USDPLN)

Dolar do złotego podczas wczorajszej sesji dotarł do okrągłego poziomu 3,90 zł. Dziś natomiast widoczna jest przerwa we wzrostach, a para USDPLN traci około 0,2%. Jednakże notowania wciąż pozostają w zakresie czwartkowej sesji, co może doprowadzić do powstania formacji inside bar. Wybicie górą w przyszły tygodniu dawałoby szansę na kontynuację silnych wzrostów, natomiast przełamanie minimów świecy matki odsłoniłoby wsparcie przy 3,86 zł.

Kurs dolara do złotego (USDPLN) - wykres dzienny - 2 sierpnia 2019
Kurs dolara do złotego (USDPLN) – wykres dzienny – 2 sierpnia 2019

Kurs euro do złotego (EURPLN)

Notowania euro do polskiej złotówki (EURPLN) znalazły się dziś na poziomie szczytu z maja br. przy 4,3142. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, cena jest teraz uwięziona pomiędzy tym szczytem, a okrągłym poziomem 4,30 zł. Jeśli kupującym nie uda się skutecznie wybić nowych maksimów, to w przyszłym tygodniu możemy spodziewać się odbicia.

Kurs euro do złotego (EURPLN) - wykres dzienny - 2 sierpnia 2019
Kurs euro do złotego (EURPLN) – wykres dzienny – 2 sierpnia 2019

Kurs funta do złotego (GBPPLN)

Funt w ostatnich dniach próbuje chociaż częściowo znieść impuls spadkowy po odbiciu od oporu przy 4,7617. Traderzy zmagają się od wczoraj z poziomem 4,72 zł. Jeśli sprzedający powrócą na rynek, powinni spychać notowania w okolice dołka na 4,6657.

Kurs funta do złotego (GBPPLN) - wykres dzienny - 2 sierpnia 2019
Kurs funta do złotego (GBPPLN) – wykres dzienny – 2 sierpnia 2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here