Kurs franka (CHF) bez jasnego kierunku, CHF/PLN po 4,18 zł w środę
Kurs franka szwajcarskiego

W środę o poranku możemy obserwować mieszane nastroje na parach walutowych z polskim złotym. Złotówka nieznacznie traci do franka i dolara, z kolei zyskuje do funta, a w ujęciu z euro jest notowana w rejonach poziomu odniesienia. Kurs CHF/PLN balansuje na wysokości oporu przy 4,18 zł. Co dalej? Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie CHF do PLN na interwale tygodniowym i dziennym.

Kurs franka bez kierunku w nowym tygodniu

Patrząc na wykres CHF/PLN w ujęciu tygodniowym, sytuacja techniczna jest niemalże identyczna jak we wczorajszej analizie. Pomimo, że złoty zyskiwał w poniedziałek, dziś znajduje się pod kreską. Para walutowa CHF/PLN zyskuje dziś ponad 0,5 proc. Notowania ponownie znajdują się w istotnym miejscu.

Poziom 4,1850 zł wynika z dolnego ograniczenia wybitego wcześniej układu geometrycznego. Wybicie poziomu górą przemawia za dalszą zwyżką, z kolei cofnięcie poniżej może oznaczać powrót do spadków.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN na wysokości kluczowego oporu

Zobacz także: W którą stronę wybije EUR/USD? Szereg odczytów makro w środę

 – W trakcie dzisiejszej sesji poznamy wskazanie przemysłowego indeksu PMI dla Polski za czerwiec. Rynek oczekuje podbicia wskaźnika do 46,5 pkt. (a więc w dalszym ciągu poniżej 50 pkt.) wobec 40,6 pkt. uprzednio. Również na szerokim rynku będzie to dzień spod znaku finalnych odczytów europejskich PMI oraz ISM dla USA – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs franka odrabia wczorajsze straty

Przechodząc na niższy przedział czasowy – D1 widać, że notowania mają w ostatnim czasie problem z określeniem jasnego kierunku. Po spadkach z początku tygodnia, wczoraj obserwowaliśmy wzrosty, dziś o poranku CHF/PLN również znajduje się na plusie. Niemniej kluczową strefą oporową pozostają okolice poziom 4,1850 zł.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN balansuje na wysokości kluczowego oporu

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here