Cena franka szwajcarskiego 16 lipca 2019Podczas wtorkowej sesji kurs franka szwajcarskiego ponownie bronił kluczowego poziomu 4,0000 zł. Pomimo spadków w na początku sesji, ostatecznie doszło do odbicia i kontynuacji wzrostów. Główny trend pozostaje w dalszym ciągu niekorzystny dla polskiego złotego. W środę 28 sierpnia 2019 roku za jednego franka szwajcarskiego trzeba płacić 4,0166 zł. Zapraszamy do zapoznania się z analizą CHF/PLN.

Waluta Kurs Nazwa
CHF 4,0166 frank
  • CHFPLN utrzymuje się ponad barierą 4 zł
  • Polski złoty wciąż traci do franka CHF
  • Frank szwajcarski kosztuje 4,0166 PLN w środę
  • Na interwale W1 na CHFPLN kurs pozostaje w trendzie wzrostowym

Kurs franka poniżej współczynnika 78,6% Fibo

Poprzedni tydzień zamknął wzrostowo, tym samym tendencja zwyżkująca jest utrzymana. Jest to kolejne, już 8 z rzędu popytowa świeca W1. Niemniej należy zwrócić uwagę na fakt, że kurs po raz kolejny ma problem z pokonaniem współczynnika 78.6% Fibonacciego. Siatka została wyznaczona na całej fali spadkowej, która rozpoczęła się w grudniu 2016 roku. Jednak na razie jest to za mało, aby myśleć o większej korekcie spadkowej, kurs musiałby wrócić poniżej okrągłego poziomu 4 zł, który jak na razie działa jako silny poziom wsparcia.

Wykres franka szwajcarskiego CHFPLN
CHDPLN W1

Zobacz także: Akcje CD Projekt biją kolejne rekordy, kurs akcji CDR najwyżej w historii!

CHFPLN w środku układu Overbalance

Jeśli zejdziemy do niższego przedziału czasowego – D1, nie widać większych zmiano od czasu wczorajszej analizy, wyznaczone scenariusze pozostają aktualne. Główna tendencja na CHFPLN pozostaje cały czas wzrostowa, a to że rynek utrzymuje się powyżej 4,0000 zł potwierdza obowiązujący trend. Dopóki układ 1:1 jest broniony, nie ma mowy o większej przecenie. Dopiero wybicie dołem struktury Overbalance może doprowadzić do odwrócenia trendu. W dalszym ciągu kluczowym wsparciem pozostaje więc poziom 3,9780 zł. Najbliższym oporem są z kolei szczyty z 15 sierpnia przy 4,0500 zł. Dodatkowo w ostatnim czasie zawęża się lokalna konsolidacji, można więc wyznaczyć linię po szczytach i dołkach, przez co powstaje formacja trójkąta.

Wykres franka CHFPLN
CHFPLN D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here