Franki szwajcarskie na tle flagiKurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego zakończył ubiegły tydzień na minusie. To znaczy, że polska waluta umocniła się do szwajcarskiej. Pomimo cofnięcia w ostatnich dniach o blisko 3 grosze, obecny ruch jest jak na razie korektą w trwającym trendzie wzrostowym. Niemniej posługując się analizą techniczną, cena odbiła się w kluczowym miejscu, co może zapowiadać dalsze umocnienie PLN. Zobaczmy jak wygląda wykres CHFPLN.


Kurs franka poniżej 3,96 zł

  • Frank wyraźnie broni współczynnika 78,6%
  • CHFPLN wybija dołem lokalny układ Overbalance, szansa na korektę?

Patrząc na szeroki przedział czoswy – W1, widać wyraźną rekreację podaży na wysokości mierzenia Fibonacciego 78,6%. Konsekwencją nieudanego wybicia górą, jest powrót poniżej psychologicznej bariery 4 złotych. Ostatnia świeca tygodniowa zakończyła się wyraźnym czarnym korpusem, co może doprowadzić do kontynuacji spadków. najbliższym wsparciem jest biegunowość wybitego wcześniej mierzenia 61,8% czyli okolice 3,9130 zł. Oporem pozostaje natomiast strefa przy współczynniku 78,6% Fibo.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego CHFPLN
Wykres CHFPLN W1

Jeśli chodzi o niższy przedział czasowy – D1, w ostatnim czasie doszło do wybicia dołem lokalnego układu Overbalance, co może zwiastować większe spadki. Rynek w ubiegłym tygodniu próbował wrócić powyżej dolnego ograniczenia struktury 1:1, jednak zakończyło się to niepowodzeniem, co w średnim terminie zwiększa szansę na spadki. Dopiero w momencie powrotu ceny powyżej poziomu 3,9780 zł, byłoby szansą na powrót do wzrostów i ponowny atak okrągłego poziomu 4 złotych.

Kurs franka szwajcarskiego do polskiego złotego CHFPLN
Wykres CHFPLN D1

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here