Naga MarketsKurs forinta węgierskiego do złotego (TRY/PLN). Czy kupować przed wyjazdem na wakacje?Kurs forinta węgierskiego do złotego (HUF/PLN) w ostatnich miesiącach cechował się sporą zmiennością, do czego zresztą przyzwyczaić powinny nas notowania tej waluty. Od początku roku forint podrożał o 0,94% i można uznać, że może to być średnioterminowy odwrót od długoterminowego trendu spadkowego. Warto pamiętać bowiem, że jeszcze w 2016 roku za jednego forinta należało zapłacić nawet 1,43 zł, a w 2013 roku nawet 1,48 zł. Teraz, węgierski forint jest notowany po 1,28 zł.

  • Węgierski forint jest jedną z najpopularniejszych walut wymienianych przez podróżujących Polaków w okresie wakacyjnym
  • Węgry są jednym z częstych miejsc, które odwiedzają Polacy w czasie wakacyjnym, choć nie jest to miejsce najpopularniejsze
  • Kraj jest bardzo podobny do Polski pod względem gospodarki i sytuacji makroekonomicznej. Oba państwa są w niechlubnej czołówce krajów członkowskich pod względem inflacji
  • Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Forint węgierski – kurs do złotego

Kurs forinta węgierskiego do złotego polskiego (HUF/PLN) od wielu lat porusza się w długoterminowym trendzie spadkowym w dość szerokim paśmie wahań. Oznacza to, że kurs często zmienia swoją wartość, raz rosnąc, a raz spadając, ale wraz z biegiem czasu zauważyć można, że węgierska waluta staje się coraz tańsza.Jeszcze w marcu 2019 roku za forinta należało zapłacić 1,34 zł, ale trend spadkowy sprowadził notowania HUF/PLN w dół do poziomu 1,24 zł, który jest historycznym minimum – waluta nigdy nie była wtedy tak tania.

Kurs forinta węgierskiego do złotego (TRY/PLN). Czy kupować przed wyjazdem na wakacje?
Kurs forinta węgierskiego do złotego. Źródło: tradingview.com

Od tamtego czasu obserwowane jest odbicie forinta do obecnie notowanego poziomu 1,28 zł, choć jeszcze przed miesiącem zapłacić za niego należało 1,29 zł.

Zobacz również: Kurs liry tureckiej do złotego (TRY/PLN). Czy kupować przed wyjazdem na wakacje?

Niemniej, w długim terminie możliwy jest powrót węgierskiej waluty na spadkowe tory, co oznaczałoby sprawdzenie przez kurs ponownie minimów w okolicach 1,24 zł. Jednak, z perspektywy krótkoterminowej, nie powinno się obawiać dużego wzrostu, jak i spadku kursu.

W przypadku forinta nie jest zauważalna także tendencja do drożenia w okresie przedwakacyjnym, jak jest to na przykład obserwowane w przypadku chorwackiej kuny: Kurs kuny chorwackiej do złotego (HRK/PLN). Czy kupować przed wyjazdem?

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: mercator kurs akcji | cdprojekt akcje | bml notowania | akcje gpw | kurs dolara live | notowania datawalk |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here