Naga Markets

Kurs EUR/USD wzrósł do 4-tygodniowego maksimumKurs EUR/USD osiąga spore wzrosty na początku nowego tygodnia, notując ruch w górę o 1,5%. EUR/USD wzrósł do 4-tygodniowego maksimum, tuż przy oporze na 1,02 dzięki poprawom nastrojów w Europie. Wydaje się, że dobre wyniki wspólnej waluty strefy euro mają dwa powody. Pierwsza z nich to weekendowe komentarze członków EBC. Nagel i Elderson zauważyli, że stopy procentowe w strefie euro będą musiały dalej rosnąć, aby EBC mógł zapanować nad inflacją, nawet jeśli gospodarka europejska może zmierzać w kierunku recesji. Ponadto Reuters poinformował, że członkowie EBC, z którymi rozmawiali, przyznali, że stopy będą musiały zostać podniesione do restrykcyjnych poziomów.

Notowania EUR/USD dotarły do ważnego oporu

Drugim powodem poprawy nastrojów w Europie są wiadomości z Ukrainy, gdzie ukraińska kontrofensywa w obwodzie charkowskim przyniosła znaczne postępy i wyzwoliła liczne miejscowości. Rosyjskie niepowodzenia na froncie ukraińskim rodzą nadzieje, że rozmowy między Ukrainą a Rosją rozpoczną się prędzej czy później. Obie strony powtarzają jednak, że w tej chwili nie są zainteresowane negocjacjami.Patrząc na wykres EU/RUSD, widzimy, że para przeskoczyła powyżej strefy oporu oznaczonej zniesieniem 50% w obszarze 1,0120 i kontynuowała ruch w górę dziś rano. Para próbowała nawet przebić się powyżej strefy oporu wahającej się między zniesieniem 61,8% ruchu spadkowego z końca sierpnia a dojściem do 1,0185, ale ten wzrost został zatrzymany nieco poniżej 1,02. Jeśli jednak byki odzyskają kontrolę i wybiją się powyżej 1,0185, może nastąpić ruch w kierunku następnego potencjalnego oporu na 1,0250.

Źródło: xStation5
Źródło: xStation5

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena akcji pkobp | blik co to jest | gpw | najniższy kurs euro | notowania ropy naftowej | akcje pzu | kurs jena prognozy 2021 |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here