Napis eur/usd na tle wykresuPara euro do dolara amerykańskiego stabilizuje się między poziomami 1,1450 a 1,1340 dając okazje inwestorom intraday oraz pozycyjnym do handlowania w zakresie konsolidacji. Mimo widocznego trendu horyzontalnego na wykresie można zauważyć kilka istotnych poziomów – które powinny być przestrzegane tak długo, jak długo wykres zostaje w ich zasięgu. Przyjrzyjmy się parze EUR/USD


Podczas dzisiejszej porannej odprawy wspominana została para EUR/USD, która pomimo widocznego trendu horyzontalnego nakreśla w ostatnim czasie kilka ciekawych poziomów oraz stref, które można wykorzystać podczas handlu zarówno intraday – jak i kilkudniowego zagrania typu swing. Jednak z nich jest już w zasięgu pary, dlatego warto obserwować poniżej przedstawione poziomy.

EURUSD z nakreślonymi poziomami

Na chwilę obecną, prócz widocznego trendu bocznego jak zostało już wspominanie – rysują nam się poziomy, które według typowego schematu budowy sekwencji – powinny być przez inwestorów intraday przestrzegane, by lepiej wykorzystać panujące ruchy. Teraz para zbliżyła się do jednego z takich poziomów – 1,1393, które w ostatnim czasie co prawda było chwilowi zanegowane jako istotniejszy poziom – jednak zaraz po powrocie paty i przebiciu poziomu górą – test poziomu nadał jej powrotnie znaczenie. Aktualnie, stanowi dla pary wsparcie i  jeśli wykres zareaguje klasycznie – wówczas target rysuje się na poziomie górnego ograniczenia panującej konsolidacji na poziomie 1.1451.

wykres EURUSD H1 06.11.2018
EURUSD H1 06.11.2018

Natomiast przebicie strefy – powinno wywołać ruch spadkowy w okolice poprzedniego re-testowanego dołka na poziomie 1.1338 oraz 1.1310. Dla pary stanowiłoby to target z celem 50 oraz 80 pipsów na pozycje short. Większe ruchy na parze mogą być wywołane dopiero z poziomu ostatniego widocznego wsparcia (1.1310) lub po przebiciu obecnego górnego ograniczenia (1.1451), gdzie para powinna kontynuować wzrosty w okolice strefy wyznaczanej dla wykresu z interwału H4/D1.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa: USD/JPY, NZD/JPY, GBP/AUD
Następny artykułXRP rośnie ponad 15% po ogłoszeniu nowej współpracy
Od roku 2012 działa jako Trader na rynku OTC/FX jako daytrader. Założyciel Klubu Inwestora „New Vision Trading” (dawniej Trading Club Szczecin) w roku 2016 i działającą w formie grupy facebookowej oraz czatu dla inwestorów do dziś. Prelegent wielu paneli dyskusyjnych nt. rynków finansowych. Twórca autorskiej strategii "PSV" - podejścia do inwestycji krótkoterminowych (2016/2017). Pasjonat ekonomii, inwestycji kapitałowych, wyznawca i propagator idei social-learningu. Działania i trafność analiz, które wykonuje, zostały bardzo docenione przez wielu traderów i inwestorów. Skutkowało to m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację FxCuffs w kategorii Analityk Roku 2016 oraz kolejną nominacją za rok 2018.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here