Naga MarketsKurs eurodolara (EUR/USD) zatrzymał się przy 1,1830. Liczenie głosów w USA trwa Rozkład przyznanych głosów elektorskich nie uległ zmianie do wczoraj przy 253 dla Bidena i 214 dla Trumpa. Rajd ryzykownych aktywów zaczyna hamować w obliczu realizacji zysków przy niepewności przeciąganej do weekendu.

Kolejny dzień oczekiwania na oficjalne wyniki wyborów w USA

Do rozdzielenia zostały głosy z Arizony (11), Nevady (6 głosów), Georgii (16), Karoliny Północnej (15) i Pensylwanii (20).

BBC News podał przydatną infografikę pokazującą, jaki przydział stanów daje zwycięstwo każdemu kandydatowi. Biden potrzebuje Pensylwanii lub dwóch z pozostałych stanów. Trump musi wygrać w czterech stanach, w tym w Pensylwanii.

Na razie tylko w Karolinie Północnej Trump może być pewny zwycięstwa z 76 tys. głosów przewagi. Biden utrzymuje przewagę w Arizonie (47 tys., mniej niż 90 tys. wczoraj) i Nevadzie (11,5 tys.). Zacięty bój trwa w Georgii, gdzie przewaga Trumpa stopniała do mniej niż 2 tys. głosów.

Zwrot akcji nastąpił w Pensylwanii, gdzie z wczorajszej przewagi Trumpa w wysokości 164 tys. głosów dziś zostało tylko 18 tys. Do policzenia zostało jeszcze 175 tys. z silnym wskazaniem na głosy oddane na Bidena.

Wybory pozostają w centrum uwagi rynków. Na rynku akcji hossa bierze na wstrzymanie i w ostatnim dniu przed weekendem widać chęć do realizacji zysków. Futures na S&P500 i Nasdaq100 tracą dziś 0,6-1,0 proc. po tym, jak wczoraj rynka sowy obserwował wzrosty o 2,0-2,5 proc.

Na giełdach w Azji wyniki są mieszane. Chiński Shanghai Composite spada o 0,3 proc., ale koreański KOSPI jest wyżej o 0,1 proc., a japoński Nikkei225 wzrósł o 1 proc.

Kursy walut: kurs dolara (USD) powoli odrabia straty

Na FX USD odrabia częściowo straty z najlepszą postawą AUD i GBP w G10.

AUD/USD jest kilka pipsów niżej na 0,7260, a czynnikiem stabilizującym jest RBA. W Raporcie Stabilności Finansowej bank podniósł prognozy PKB na ten i przyszły rok, a w komentarzu zaznaczył, że w obecnych warunkach nie widzi nie widzi sensu w dalszym obniżaniu stopy kasowej (0,1 proc.).

EUR/USD zatrzymał się przy 1,1830, GBP/USD cofnął do 1,3120 z 1,3150

Czwartkowy FOMC niewiele zmienił. Zgodnie z oczekiwaniami Fed zapowiedział, że będzie nadal utrzymywał stopy procentowe w pobliżu zera i utrzymał obecne tempo skupu obligacji. Prezes Fed Powell podkreślił elastyczne warunki luzowania ilościowego, zwracając uwagę, że „możemy zmienić skład, czas trwania i wielkość zakupu obligacji”. Powell powtórzył również poprzednie komentarze i ostrzegł, że COVID będzie obciążał gospodarkę i stwarza poważne ryzyko.

Złoty pozostaje stabilny z wahaniami EUR/PLN ograniczonymi do przedziału 4,52-4,54.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here