Naga MarketsKurs eurodolara (EUR/USD) wybija się ponad opór przy 1,1830Brak ciągu dalszego dla wczorajszych spadków na Wall Street, oraz pojawiające się mieszane doniesienia nt. szans na przyjęcie pakietu fiskalnego (Trump dał do zrozumienia, że chce porozumienia z Demokratami i oczekuje, że Senat je zaakceptuje, jeżeli deal zostanie osiągnięty), dają preteksty do odreagowania bardziej ryzykownych walut w relacji z dolarem.

Po południu słabe pozostają tylko waluty Antypodów (AUD i NZD), po tym jak zostały podcięte przez doniesienia zwiększające prawdopodobieństwo poluzowania polityki przez lokalne banki centralne. Pod presją znalazł się też brytyjski funt po tym, jak agencje zacytowały słowa jednego z członków Banku Anglii (Vlieghe), który nie wykluczył rychłego wprowadzenia ujemnych stóp procentowych (to zwiększyło prawdopodobieństwo ruchu na listopadowym posiedzeniu). W grupie G-10 najlepiej radzą sobie korony skandynawskie, które zwyczajowo bardziej reagują na wahania ryzyka (w obie strony). Uwagę zwraca mocniejsze odreagowanie walut naszego regionu (CZK, HUF,PLN) po ostatniej słabości wywołanej obawami dotyczącymi wprowadzanych obostrzeń z tytułu COVID i ich wpływu na gospodarkę.

Posiedzenie Banku Węgier miało neutralny wpływ – bank centralny nie zmienił dzisiaj parametrów polityki monetarnej. Po południu USDPLN zjechał do 3,8550 i być może na tym się nie skończy. Zwłaszcza, że EURUSD nieoczekiwanie wybił się ponad opór przy 1,1830. To zwiększa szanse na podejście w rejon 1,1900-1,1930.

Wykres dzienny USDPLN
Wykres dzienny EURUSD

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here