Naga MarketsKurs eurodolara (EUR/USD) wraca do 1,1340. Ropa WTI traci 0,6 proc. do 39,3 USD/bWtorek przynosi spadki na giełdach po nagłym zwrocie na koniec handlu na Wall Street. Uwaga inwestorów przeniosła się na ryzyka związane z rozwojem epidemii wirusa w Kalifornii oraz nowe napięcia na linii USA-Chiny. FX jest stabilny. Złoty najsłabszy od maja. Ropa spada.

Napięcia dyplomatyczne USA-Chiny ciągle rosną

Aktywa ryzykowne znalazły się pod presją w związku z nowymi napięciami dyplomatycznymi między USA i Chinami, jak również przez wzrost obaw o gospodarcze skutki rozwoju epidemii koronawirusa w USA.

Te artykuły również Cię zainteresują
Administracja Trumpa potępiła roszczenia Chin wobec Morza Południowochińskiego i uznała je za niezgodne z prawem. Jest to zwrot o 180 stopni, gdyż dotychczas USA preferowały nie ingerować w spory dotyczące tego terytorium.

Nastroje pogorszyły się też po doniesieniach, że wirus dławi plany ponownego rozruszania działalności gospodarczej w stanach takich jak Kalifornia. Gubernator Kalifornii Newsom nakazał zamknięcie restauracji, barów, kin i innych firm w całym stanie.

Wczoraj S&P500 na chwilę wyszedł na plus w skali roku, ale ostatecznie sesję zakończył spadkiem o 0,91 proc. Nasdaq osiągnął nowy rekord, zanim tąpnął o 2,16 proc.

W Azji japoński Nikkei225 spada o 0,9 proc., chiński Shanghai Composite traci 1,6 proc., a koreański KOSPI dołuje o 0,5 proc. Futures na S&P500 jest dziś 0,1 proc. wyżej.

W poprawie nastrojów nie pomogły lepsze od prognoz dane z chińskiego handlu zagranicznego. W czerwcu eksport nieoczekiwanie wzrósł o 0,5 proc. r/r (prog. -2 proc.), a import zwiększył się o 2,7 proc. (prog. -9 proc.). Dane sugerują szybszą odbudowę popytu wewnętrznego.

Kursy walut: kurs dolara australijskiego (AUD/USD) w szczycie

Na rynku walutowym jest dość stabilnie po tym, jak w poniedziałek USD szybko odrabiał straty wraz z pogorszeniem nastrojów rynkowych. EUR/USD wraca pod 1,1340 z 1,1374; AUD/USD jest na 0,6940 vs 0,6992 w szczycie w poniedziałek.

Poniedziałek przyniósł nagłe nasilenie presji na sprzedaż złotego – EUR/PLN wyskoczył ponad 4,49 z 4,46 w najniższym punkcie wczorajszego handlu.

Odbicie USD i wzrost ryzyk osłabiają trendy na rynku ropy naftowej obok spekulacji o złagodzenie ograniczeń wydobycia przez OPEC+. WTI traci dziś 0,6 proc. do 39,3 USD/b.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here