Naga MarketsKurs eurodolara (EUR/USD) tuż poniżej ostatniego zamknięcia. Australijskie PMI lepsze od oczekiwańWczorajsza sesja dla amerykańskiego dolara była nerwowa, ale ostatecznie przyniosła neutralne zakończenie. Dolar wczoraj wyszedł na delikatny plus, ale przez całą sesję wpływały na niego dwie przeciwstawne siły – dobre dane makro z amerykańskiego rynku pracy sprzyjały umocnieniu amerykańskiej waluty, ale jednocześnie zmniejszały awersję do ryzyka, co szkodziło dolarowi.

Optymistyczne dane płyną z większości rynków

Dzisiaj na globalnych rynkach finansowych widzimy dalszy ciąg optymistycznych danych makro. W Australii na plus zaskoczyły wyniki sprzedaży detalicznej za maj. Z kolei później pojawił się ciąg odczytów indeksów PMI dla usług za czerwiec, spośród których większość znalazła się na poziomach wyższych od oczekiwań. Tak było dla odczytów z Chin i Indii, a później dla większość krajów europejskich – pozytywnie zaskoczył także odczyt dla całej strefy euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Dzisiaj w Stanach Zjednoczonych nie ma sesji, co oznacza, że zapowiada się najprawdopodobniej spokojny dzień na rynkach finansowych, a popołudniowy i wieczorny kalendarz danych makro jest pusty.

Notowania eurodolara rozpoczynają bieżącą sesję od konsolidacji w okolicach 1,1230-1,1240, czyli tuż poniżej wczorajszego poziomu zamknięcia. Bez kolejnego impulsu, konsolidacja może utrzymać się do końca dnia, ponieważ nastroje inwestorów wciąż są zrównoważone – optymizm wywołany dobrymi danymi makro jest równoważony obawami o drugą falę pandemii.

Notowania EUR/USD – dane dzienne

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here