Naga MarketsKurs eurodolara (EUR/USD) próbuje powracać w okolice 1,1745Środa przynosi silną wyprzedaż na rynkach akcji spowodowaną perspektywą masowych lockdownów w kolejnych krajach, które zmagają się z wysoką dynamiką zakażeń COVID-19. Po pierwszej silnej reakcji uwaga przesunie się w stronę decydentów, także tych w bankach centralnych. Na FX bryluje dolar, który tylko nieznacznie ustępuje pierwszeństwa japońskiemu jenowi.

Czwartek to dzień posiedzenia EBC (Europejskiego Banku Centralnego) i popołudniowa konferencja prasowa Christine Lagarde (o godz. 14:30) będzie śledzona z dużą uwagą. Rynek będzie oczekiwał szybkich rozwiązań i zapowiedzi konkretów, tak aby absorbować idący kolejny gospodarczy wstrząs spowodowany przez listopadowe lockdowny. Tyle, że EBC nie jest chociażby tak elastyczny jak FED i tu istnieje pole do rynkowego rozczarowania i przyspieszenia przeceny euro.

Wykres dzienny EURUSD

Na wykresie EURUSD widzieliśmy dzisiaj próbę naruszenia dolnego ograniczenia kanału wzrostowego przy 1,1745. W rannym wpisie zwracałem uwagę, że jego złamanie staje się przy obecnym coraz bardziej nerwowym środowisku risk-off, dość prawdopodobne. Obecnie obserwujemy próbę powrotu w okolice 1,1745, co ma związek z tzw. szukaniem dołka na S&P500 po silnej przecenie amerykańskiego indeksu w ostatnich godzinach. Chwilowe korekty są czymś normalnym, ale nie zmieniają one trendu.

Wykres dzienny FUS500

Handel w kolejnych dniach poza wątkiem pandemii i lockdownu będzie odbywał się też w cieniu amerykańskich wyborów (to już 3 listopada). Tymczasem sondaże pokazują, że wygrana Joe Bidena nie jest już tak pewna. To może zacząć wpływać na stopniową weryfikację scenariuszy zakładających słabość dolara, gdyby Demokraci zdobyli pełnię władzy (mieli swojego prezydenta i Kongres).

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here