Naga Markets

Kurs eurodolara (EUR/USD) narusza strefy wsparciaIndeksy na nowojorskiej giełdzie rozpoczęły handel od spadków, ale nie są one pogłębiane. To pozwala na wyhamowanie zwyżek dolara, ale to on jest dzisiaj niezaprzeczalnym wygranym na szerokim rynku.

Powód awersji inwestorów od ryzyka to globalny strach przed tym, że konieczne dla ograniczenia transmisji wirusa mogą okazać się dość radykalne ograniczenia społeczne, nawet porównywalne do tych z marca. Ich ekonomiczne koszty byłyby ogromne, podczas gdy banki centralne wystrzelały już sporo nabojów z magazynku, a w temacie nowych programów fiskalnych mamy polityczne przepychanki.Na wykresie EURUSD doszło dzisiaj do naruszenia strefy wsparcia 1,1695-1,1715, ale nie było ono znaczące. Na dziennym RSI9 mamy testowanie dawnej linii spadkowej trendu. Jesteśmy, zatem w dość newralgicznych miejscach. Jeżeli Wall Street wymaże dzisiaj część spadków, to powrócimy powyżej 1,17. Z drugiej strony jesteśmy przed weekendem, a jak pamiętamy z wiosny, z reguły poniedziałki przynosiły gorsze informacje w temacie covid-owych statystyk.

Wykres dzienny EURUSD
Wykres dzienny FUS500

Autor poleca również: Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here