Naga Markets

Kurs euro zyskuje w Black Friday. EUR/USD odbija w kierunku 1,13Amerykańscy traderzy wrócili na rynki po Święcie Dziękczynienia. Sentyment rynkowy został natomiast trafiony przez rewelacje na temat nowego wariantu koronawirusa, który rozprzestrzenia się w Południowej Afryce. Zobaczmy, jak w świetle tych informacji, analitycy ING postrzegają kurs euro do dolara.  

Nowy wariant koronawirusa zmierza do Europy?

Ogólne otoczenie na rynku walutowym pozostaje dość sprzyjające dla dolara. ING wskazuje to na protokół z posiedzenia FOMC i kilka dobrych odczytów makro, które podtrzymały spekulacje rynku dotyczące szybszego taperingu i wcześniejszego zacieśniania polityki monetarnej.— Uważamy, że euro jest nadal zagrożone ze względu na sytuację Covid w Europie, która dodatkowo zwiększa oczekiwania dotyczące różnic stóp procentowych w USA i strefie euro – sugerują analitycy.

Istotne będzie teraz pytanie, czy nowy wariant koronawirusa dotarł już do Europy. Może to bowiem zadać kolejny cios sentymentowi eurozony i EUR, uważa ING.

Oprócz analizowanej pary walutowej, w ofercie XM znajdziesz jeszcze ponad 1000 innych instrumentów.
Sprawdź wielokrotnie nagradzanego brokera, u którego handluje ponad 2,5 mln traderów.

Kurs euro zyskuje w Black Friday. EUR/USD odbija w kierunku 1,13

Tymczasem, kurs euro odbija z okolic strefy wsparcia 1,12 USD. Najbliższy istotny opór stanowić może strefa w pobliżu 1,14 USD, ponad którą biegnie 20-dniowa średnia (środkowa wstęga Bollingera).

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kuna chorwacka kurs | forint pln | polski zloty | akcje pkp cargo | kurs lewa prognozy 2021 | polenergia kurs akcji | ropa forum |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>

Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Conotoxia


ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here