Naga Markets
Kurs euro zyskuje na jastrzębich komentarzach z EBCEuro jest jedną z najlepiej radzących sobie głównych walut na początku nowego tygodnia. Solidne wyniki wspólnej waluty można uzasadnić jastrzębimi komentarzami kilku członków EBC w ciągu tygodnia. Ich krótkie podsumowanie.

Kurs euro zyskuje na początku tygodnia

Villeroy spodziewa się znaczącej podwyżki stóp we wrześniu i neutralnego poziomu stóp do końca roku. Rehn powiedział, że EBC monitoruje rynek walutowy i sam jest zaniepokojony obecną wyceną EUR. Schnabel powiedział, że stopy muszą zostać podniesione nawet jeśli oznacza to recesję. Kazaks również powiedział, że jest niezadowolony z wyceny EUR i zasugerował, że EBC może zdecydować się na podwyżkę stóp o 50-75 pb na wrześniowym posiedzeniu.

Jak widać, wszystkie komentarze były jastrzębie i wskazywały na przyspieszenie zacieśniania przez EBC. Rynki pieniężne szybko zareagowały i obecnie wyceniają 65% szans na podwyżkę stóp o 75 punktów bazowych na posiedzeniu 8 września 2022 roku.Źródło: xStation5
Źródło: xStation5

Spoglądając na wykres EURJPY na interwale H4 widzimy, że para przełamała się powyżej 200-okresowej średniej kroczącej (fioletowa linia) i obecnie testuje strefę oporu przy 138,00, która jest wyznacozna przez poprzednie reakcje cenowe. Gdybyśmy zobaczyli przełamanie powyżej, uwaga rynku przesunęłaby się w kierunku oporu 138,900, gdzie znajduje się górne ograniczenie struktury Overbalance. Przebicie powyżej mogłoby, przynajmniej w teorii, wskazywać na odwrócenie trendu na wzrostowy.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pgnig gpw | akcje nasdaq | celon pharma cena akcji | średni kurs franka nbp | euro/usd | kurs lewa w kantorach | cyfrowy polsat akcje rekomendacje |Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułDlaczego w branży inwestycyjnej brakuje przejrzystości i jak można temu zaradzić?
Następny artykułKurs dolara wsparty niezłomnością Fed, euro nadal bez sił
XTB to działający od 2005 roku, nadzorowany m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego polski dom maklerski. Od 2016 roku broker notowany jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W ofercie XTB znaleźć można przeszło 5400 instrumentów, w tym CFD na waluty, indeksy, surowce, obligacje czy kryptowaluty. Dodatkowo, broker oferuje dostęp do prawdziwych akcji i funduszy ETF notowanych na 16 największych giełdach z całego świata m.in. GPW, LSE czy NYSE.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here