klawiatura z klawiszem podpisanym EURUSDKurs euro wobec dolara amerykańskiego podczas wczesnych godzin handlu w środę zyskuje. Para EUR/USD w momencie pisania analizy oscyluje wokół poziomu 1,13140, jednak tendencja wzrostowa nadal jest widoczna. Poprzednie analizy pary obejmowały m.in twierdzenie, że kurs euro będzie w stanie nadal się umacniać wobec reszty walut – w tym kurs dolara amerykańskiego. Jak dalej widać, para EUR/USD kontynuuje wzrosty oraz znajduje się coraz to bliżej poziomu docelowego. 

Finax

Podczas poprzedniej analizy pary EUR/USD, która miała miejsce 15 kwietnia opisywany był kontekst możliwości wystąpienia korekty na parze – oraz dalszych wzrostów, które w dłuższym terminie powinny osiągnąć nawet poziomy 1,14000. Również – na dołączonym wykresie znajdował się scenariusz, który może się rozegrać w przeciągu najbliższych sesji handlowych. W tym momencie widocznie scenariusz jest realizowany, dlatego warto przyjrzeć się wykresowi z perspektywy interwału czasowego H1 oraz ocenić dalsze możliwości pary EUR/USD.

EURUSD-H1-15.04.2019
EURUSD-H1-15.04.2019

Kurs euro zyskuje – para EUR/USD na wykresie H1

W tym momencie widoczne jest osiągnięcie poziomu z poprzedniej analizy – jednak jeszcze nie całkowitego założenia, jakim jest wkroczenie pary EUR/USD w zakres cenowy 1,13300 – 1,13600. Dotarcie do strefy oporowej w pierwszych ruchu było dla pary klasycznym testem, gdzie reakcja spadków była raczej równie oczekiwana jak to, że dalsze wzrosty powinny mieć na parze miejsce. Obecnie szacuje się, że para może dotrzeć z korektą do poziomów 1,13100 – i właśnie z tego miejsca wykonać dalsze impulsy wzrostowe z celem opisanym powyżej. Nadal tendencja wzrostowa nie została dotychczas ani razu zanegowana, dlatego dalsze wzrosty powinny być raczej formalnością aniżeli scenariuszem zagrożonym nagłą zmianą tendencji. Warto obserwować zatem obecne zejście pary aby móc w porę dołączyć do scenariusza wzrostowego.

wykres EURUSD H1 17.04.2019
EURUSD H1 17.04.2019

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here