Kurs euro zyskuje, EUR/PLN po 4,4560 zł w poniedziałek 15 czerwca
Kurs euro do złotego

Po nie najlepszy tygodniu dla złotego, pierwsza sesja po weekendzie rozpoczyna się pod kreską. Złotówka traci do euro, dolara i franka, nasza waluta umacnia się jedynie w ujęciu z funtem brytyjskim. Kurs euro do złotego znajduje się dziś przy 4,4560 zł. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na kursie EUR do PLN na interwale miesięcznym i czterogodzinnym podczas poniedziałkowej sesji 15 czerwca.

Kurs euro do złotego w górę w poniedziałek

W poniedziałek kurs EUR/PLN rośnie 0,25%. Patrząc na szeroką ramę czasową – notowania zareagowały w ostatnim czasie na wysokości kluczowego poziomu wsparcia przy 4,40 zł. Obszar zaznaczony na poniższym wykresie kolorem zielonym pozostaje istotny, dopiero w momencie wybicia dołem, może nas czekać kolejna fala wyprzedaży euro. Na razie jednak sytuacja wygląda korzystniej dla kupujących.

Zobacz także: Kurs euro do dolara w odwrocie, indeksy giełdowe w dół

Wykres EUR/PLN
Kurs euro w górę na początku tygodnia

Początek nowego tygodnia na rynku FX przynosi lekkie podbicie awersji do ryzyka. Sam eurodolar próbuje jednak zbliżyć się do okolic 1,13 USD, stąd wpływ na EM’y pozostaje ograniczony. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,4452 PLN za euro, 3,9458 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1607 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 4,9420 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,327% w przypadku obligacji 10-letnich – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ

Kurs EUR/PLN ponownie przetestuje geometrię?

Schodząc z kolei na interwał D1, widać odbicie od ważnego oporu – na wysokości górnego ograniczenia układu 1:1, które wypada przy 4,4700 zł. Miejsce to jest dodatkowo potwierdzone przez mierzenie 38,2% ostatniej fali spadkowej. Jeżeli poziom będzie skutecznie broniony, możliwe jest ponowne zejście w rejony wsparcia przy 3,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN rozpoczyna nowy tydzień od wzrostów

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here