Europejski Bank Centralny (EBC) pozostawił wczoraj stopy procentowe na niezmienionym poziomie. Zgodnie z oczekiwaniami, także pozostałe elementy polityki pieniężnej pozostają w mocy. Kurs euro (EUR) nie reagował znaczną zmiennością na te rewelacje.

Oprócz publikacji decyzji o stopach procentowych i oświadczenia dotyczącego polityki monetarnej, wczoraj miała jeszcze miejsce konferencja z udziałem Mario Draghiego, prezesa EBC. Według jego słów, EBC zauważa spowolnienie wzrostu gospodarczego i nadal jest gotowy dostosowywać w razie potrzeby instrumenty jakimi dysponuje.

Kurz po wczorajszych wydarzenia już opadł, możemy zatem zobaczyć jak wygląda kurs euro w stosunku do najważniejszych walut.

Euro do jena (EUR/JPY) zyskuje blisko 0,3%

Od końca marca, notowania pary EUR/JPY odreagowują impuls spadkowy, który rozpoczął się po ustanowieniu szczytu na poziomie 126,87. Jak widać na wykresie dziennym poniżej, dołek po spadku wyznaczony został ponad 300-pipsów niżej, przy 123,65.

W ramach wzrostu kupujący pokonali najpierw zniesienie 38,2% Fibonacciego, a w kolejnych dniach ceny zamykały się dodatkowo ponad kanałem średnich EMA 10/20. Z kolei w obecnym tygodniu, kurs EURJPY dotarł do oporu na zniesieniu 61,8%, który jak dotąd nie został pokonany.

Dziś notowania ponownie zmierzają do strefy w okolicach 125,60 i tak naprawdę wiele zależy od jej potencjalnego testu. Jeśli kupującym uda się pokonać ten poziom na zamknięciu sesji, pojawi się szansa na ruch w kierunku szczytu przy 126,78.

EUR/JPY - wykres dzienny - 11 kwietnia 2019
EUR/JPY – wykres dzienny – 11 kwietnia 2019

Niezdecydowanie na EUR/USD

Również na Eurodolarze kupujący próbują odzyskać stracony grunt. Tu jednak zasięg wzrostów jest niższy, jak bowiem widać na wykresie dziennym poniżej, cena dotarła zaledwie do zniesienia 38,2% ostatniego ruchu spadkowego.

Dziś natomiast euro nieznacznie traci do dolara (EUR/USD), w przeciwieństwie do pozostałych walut, które notują zyski. Aktualnie tworzącą się świeca wskazuje na niezdecydowanie ze względu na niewielki korpus i dłuższe cienie. Jeśli jej kształt nie zmieni się zanadto do końca dnia, opór w okolicach 1,1285 będzie obowiązywał także w trakcie ostatniej sesji tego tygodnia.

EUR/USD - wykres dzienny - 11 kwietnia 2019
EUR/USD – wykres dzienny – 11 kwietnia 2019

Poniżej znajdziesz także aktualne kursy walut: euro, dolara, jena oraz franka:

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here