Naga MarketsKurs euro do dolara w górę (EUR/USD), a EUR/CHF w dół - prognozy SocGenKurs euro do dolara w poniedziałek drożeje o skromne 0,08% do 1,1655 dol., wykonując nieznaczny ruch ponad granicę konsolidacji z ostatnich sesji. Analitycy banku inwestycyjnego Societe Generale spodziewają się dalszego ruchu wzrostowego, który mógłby doprowadzić do wybicia powyżej 1,17 dol., a potem 1,1750 dol.

Kurs EUR/USD ze wzrostową prognozą Societe Generale

Kurs euro do dolara (EUR/USD) w połowie października wyznaczył 15-miesięczne minima w okolicach 1,1530 dol., by potem wybić powyżej 1,1640 dol. Według ekspertów Societe Generale, oczekiwana jest kontynuacja tego ruchu.EUR/USD powinien wydłużyć zakres odbicia w górę po krótkiej przerwie. – stwierdzili analitycy Societe Generale.

Prezentują oni bycze nastawienie oczekując kolejnych fal wzrostowych w kolejnych tygodniach/miesiącach:

Kurs euro do dolara pnie się w kierunku wielomiesięcznego kanału na 1,1730 – 1,1750 dol. Ponowne przejęcie tego zakresu będzie kluczowe dla retestu 1,1910 dol. – podkreślili.

 

Kurs euro do dolara w górę (EUR/USD), a EUR/CHF w dół - prognozy SocGen
Kurs EUR/USD. Źródło: tradingview.com

Specjaliści z Societe Generale dostrzegają jednak możliwość potencjalnego ruchu spadkowego. W takim przypadku, ich zdaniem kurs euro do dolara osunie się w dół do wyznaczonego jeszcze końcem września i początkiem października poziomu wsparcia.

Pierwszym istotnym wsparciem jest poziom 1,1570 dol. – zauważyli analitycy SocGen.

Plus500

Kurs euro do franka (EUR/CHF) może opaść do 1,06 wg Societe Generale

Kurs euro do franka szwajcarskiego (EURCHF) w poniedziałek rano odbił w górę o 0,23% do 1,0691, jednak ekonomiści Societe Generale spodziewają się kontynuacji trendu spadkowego obserwowanego już od wielu miesięcy.

Zobacz również: Turecka lira na rekordowo niskich poziomach jako rezultat decyzji Erdogana (USD/TRY)

Przełamanie poniżej dołka z sierpnia (1,07) podkreśla, że tendencja spadkowa wciąż jest istotna. – stwierdzili analitycy SocGen. – Para zapewne będzie zmierzać niżej do dolnego ograniczenia wielomiesięcznego kanału w 1,0620-1,0580. Obrona tego zakresu może przynieść wybicie, jednak barierą będzie zapewne 1,0765.

 

Kurs EUR/CHF. Źródło: tradingview.com

Dołek z 2020 roku na 1,05 może być istotnym wsparciem. – dodali.

Autor poleca również:Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here