Naga MarketsEuropejskie i amerykańskie giełdy notowały wczoraj wzrosty, ponieważ opóźnienie wprowadzenia zakazu dla Huawei zachęciło inwestorów do kupowania akcji. Była to informacja, że administracja USA nie chce zaostrzać konfliktu handlowego. Prezydent Trump nie wycofuje się łatwo, ale okienko szansy na poprawę sytuacji zostało otwarte i mogliśmy obserwować jak inwestorzy wracają wczoraj na rynek. Ostatnie wydarzenia w stosunkach handlowych między USA a Chinami sugerują, że sprawy nie wrócą do normy w najbliższym czasie.


Kurs funta zyskiwał na wiadomościach o II referendum w UK

Wczoraj spekulowano, że Theresa May ogłosi drugie referendum w sprawie Brexitu. Sterling szybko podskoczył na bazie tych wieści, ale po tym, jak premier wygłosiła przemówienie, stało się jasne, że drugie referendum zostanie zaoferowane tylko wtedy, gdy dojdzie do przegłosowania umowy. Niektórzy posłowie szybko stwierdzili, że nie zagłosują za porozumieniem, a funt zanotował spadki. Nawet jeśli porozumienie zostanie przyjęte, May nie określiła, jakie będzie pytanie w drugim referendum.

Dolar radził sobie najlepiej

Rynki akcji w Azji zachowywały się w mieszany sposób, ponieważ inwestorzy pozostawali ostrożni w stosunku do kwestii handlu między USA a Chinami. Cui Tiankai, chiński ambasador w USA, twierdził że Chiny są gotowe na dodatkowe rozmowy handlowe, w międzyczasie Waszyngton powiedział, że rozważa umieszczenie na czarnej liście pięciu firm nadzoru w Chinach.

Mimo, że wczoraj funt odnotował skok zmienności, najlepszy wynik osiągnął dolar amerykański. Dolar szybko odzyskał większość strat po szaleństwie dotyczącym referendum w sprawie Brexitu. Wcześniej, w trakcie sesji, indeks dolara amerykańskiego osiągnął poziom nienotowany od końca kwietnia, a teraz wydaje się wznawiać swój szerszy rajd w górę.

Złoto zapłaciło cenę za sukces dolara, ponieważ odwrotna korelacja między tymi walorami jest cały czas widoczna. Metal spadł do najniższego poziomu od ponad dwóch tygodni i jeśli spadnie poniżej kwietniowych minimów, prawdopodobnie będzie kontynuował zniżkę.

Ropa nieco spadła, a inwestorzy oddali część zysków. Obawy o poziom podaży wciąż wiszą nad rynkiem. OPEC i niektórzy jego sojusznicy zasugerowali, że opowiadają się za utrzymaniem cięć produkcji, a polityczny impas między USA a Iranem pogarsza się. Zeszłej nocy American Petroleum Institute poinformował, że amerykańskie zapasy ropy wzrosły o 2,4 miliona baryłek. Dzisiaj o 16:30 Administracja Informacji Energetycznej opublikuje najnowsze dane dotyczące zapasów ropy i benzyny w USA, a konsensus mówi o spadku odpowiednio 3 i 1,5 miliona baryłek.

Rynek czeka na dane z UK

CPI w Wielkiej Brytanii zostanie ogłoszone o godz. 10:30, główny odczyt wzrośnie do 2,2% z 1,9%, a odczyt bazowy do 1,9% z 1,8%. Bazowy odczyt daje lepsze wskazanie rzeczywistego popytu, a jeśli wartość główna odnotuje gwałtowny wzrost, prawdopodobnie wynikać to będzie z cen ropy. W tym samym czasie Wielka Brytania opublikuje najnowsze dane PPI, a główny i bazowy odczyt wyniesie odpowiednio 4,5% i 2,2%. O 14:30 Kanada opublikuje najnowsze dane dotyczące sprzedaży detalicznej, a ekonomiści spodziewają się wzrostu o 1,1%, co oznaczałoby poprawę w stosunku do 0,8% w poprzednim raporcie. Rezerwa Federalna opublikuje protokół ze spotkania na początku miesiąca. Na początku maja stopy pozostały bez zmian, a bank mówił o solidnym wzroście i silnym rynku pracy, ale podkreślał, że inflacja jest poniżej celu 2%. Ogólnie rzecz biorąc, Fed wydaje się być zadowolony, a dzisiejsza aktualizacja będzie uważnie obserwowana.

Spojrzenie na główne pary walutowe Forex

EURUSD – kurs spada od początku stycznia i jeżeli negatywna tendencja będzie kontynuowana, wówczas kurs może dotrzeć do poziomu 1,1000. Opór znajduje się przy 1,3220.

GBPUSD – kurs spadał od połowy marca i jeżeli niedźwiedzi sentyment utrzyma się, możliwe jest dotarcie do wsparcia przy 1,2600. 200-dniowa MA na poziomie 1,2957 będzie stanowić opór.

EURGBP – notowania odbiły w ciągu ostatnich dwóch tygodni, a przełamanie powyżej 0,8800 może poprowadzić kurs na 0,8939. Spadki mogą z kolei skierować notowania na 50-dniową MA przy 0,8617.

USDJPY – dopóki znajdujemy się poniżej 100-dniowej MA przy 110,50, perspektywa pozostaje niedźwiedzia, a wsparcie znajduje się w okolicy poziomu 108,50. Wzrosty mogą doprowadzić kurs do 112,00.

FTSE 100 – oczekiwany wzrost na otwarcie o 19 punktów do 7,347.

DAX – oczekiwany wzrost na otwarcie o 7 punktów do 12,150.

CAC 40 – otwarcie oczekiwane na poziomie 5,385.

Sentyment rynkowy CMC Markets:

Złoto  – proporcje wskaźnika sentymentu pozostają stabilne: 77% Klientów posiada pozycje długie, bez zmian względem poprzedniego dnia. Pod względem wartości, również wyraźnie przeważają pozycje krótkie (76 %)

Germany 30 – wskaźnik sentymentu na tym instrumencie może sugerować pewne niezdecydowanie: podobnie jak wczoraj 52% Klientów posiada pozycje długie, natomiast po stronie wartości w 51 % dominują pozycje krótkie

EUR/USD –  bez większych zmian względem dnia wczorajszego, oczekiwania wzrostowe względem euro zarówno pod względem ilości Klientów (63%), jak i wartości otwartych pozycji (65%)

Sentyment rynkowy CMC Markets
Sentyment rynkowy CMC Markets


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here