Po wczorajszym dynamicznym umocnieniu wobec dolara, będącym najsilniejszą jednodniową aprecjacją w tym miesiącu, kurs euro ponownie wspina się w górę, testując poziom 1,1800 obserwowany ostatni raz w pierwszej połowie czerwca.

EUR/USD korzysta z pozytywnych nastrojów oraz osłabienia dolara amerykańskiego, wybijając w czwartek istotną strefę oporu wraz z linią trendu i okrągłym poziomem 1,1700, podchodząc figurę wyżej i testując maksima czerwcowe, czyli górne ograniczenie wakacyjnej konsolidacji.

EUR/USD D1

W tym momencie europejskie byki mają realną szansę na przeprowadzenie silnego ataku wymierzonego w obecny opór. W tym celu nowa strefa wsparć będzie musiała wytrzymać jednak napór podaży i pozwolić zbudować bazę do kolejnych odbić. Realizacja scenariusza wzrostowego i trwałego wyjścia ponad 1,1800, otwiera drogę do okolic nad 1,2000 gdzie znajdują się maksima z maja bieżącego roku.

Zamiast tradingu życzeniowego należy stosować jednak podejście praktyczne. Zgodnie z teorią analizy technicznej dopóki cena utrzymuje się w zakresie konsolidacji w grę wchodzić powinien tak zwany „range trading”, czyli odbicie od bandy do bandy. W takim przypadku po teście górnej granicy ruchu bocznego prawdopodobnym scenariuszem jest również zejście w dół i ponowny test dolnego ograniczenia 1,1522. Aby ten scenariusz mógł się jednak zrealizować EUR/USD musiałby najpierw osunąć się poniżej sierpniowych maksimów.

Kontynuacja osłabienia dolara widoczna jest również na innych parach, między innymi na dolarze australijskim, a najsilniej na franku szwajcarskim. W przypadku USD/CHF doszło do silnego wybicia strefy wsparcia pokrywającej się z oporami z kwietnia 2018 i w tym momencie cena testuje 0,9550 – pierwszy raz pół roku. Tylko w tym miesiącu para z frankiem traci ponad 200 punktów.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Poprzedni artykułLiga Traderów 2018 – zapisy do VII edycji tylko do piątku!
Następny artykułDuża strata spółki ZE PAK w II kw. 2018 r.
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here