Kurs euro znowu silnie w górę! EURPLN kosztuje ponad 4,57 zł Notowania pary walutowej EURPLN po silnych wzrostach w ostatnich dwóch tygodniach nie zamierzają przerywać dominującego trendu. W nowym tygodniu kurs ponownie rośnie i jeśli impet zostanie utrzymany powinno dojść do ponownego testu tegorocznego i wieloletniego szczytu 4,6175 zł. Jego przebicie może wywołać ogromną falę deprecjacji złotówki. Za jedno euro w trakcie dzisiejszej sesji należy zapłacić około 4,5760 zł. Dokąd zmierzają notowania? Sprawdź jak kształtuje się kurs euro w poniedziałek, 23 marca 2020 roku.

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,5760 zł euro
  • Kurs euro kosztuje ponad 4,57 zł na Forex
  • EURPLN będzie nadal podążał w górę?

Kurs euro blisko wieloletniego szczytu. EURPLN pokona istotny opór?

Kurs pary EURPLN odnotowuje dziś wzrost o okrągły procent do godziny 12:30 systematycznie zbliżając się do okrągłego poziomu 4,60 od którego brakuje niewiele do 11-letniego szczytu 4,6175, który został wyrysowany w zeszłym tygodniu. Jego przebicie może doprowadzić do silnej deprecjacji złotego z celem na opór 4,80, gdzie cena po raz ostatni była w marcu 2009 roku. Z drugiej strony dopiero ponowny spadek poniżej poziomu 4,50, a w konsekwencji przebicie wsparcia 4,4140 mogłoby nieznacznie wyhamować presję kupujących. Jednak na ten moment jest to mało prawdopodobny scenariusz.

Kurs euro blisko wieloletniego szczytu. EURPLN pokona istotny opór
Kurs euro blisko wieloletniego szczytu. EURPLN pokona istotny opór, tradingview.com

EBC zrobi wszystko by ratować strefę euro?

Europejski Bank Centralny, a konkretnie jego szefowa Christine Lagarde stwierdziła w swoim ostatnim wystąpieniu, iż obiecuje zrobić wszystko co konieczne, aby powstrzymać strefę euro przed kryzysem zadłużenia oraz wpadnięciem w recesje. Jednak inwestorzy silnie wątpią w skuteczność działań banku centralnego.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here