Symbole różnych walut w okręgach w tym euro EUR jen JPY dolar USDNotowania europejskiej waluty do złotówki (EUR/PLN) umacniają się trzecią sesję z rzędu. Wszystko wskazuje na to, że kurs euro w końcu przetestuje górne ograniczenie trwającej już od dwóch miesięcy konsolidacji i ponownie spróbuje wybicie okrągły poziom 4,30. Gdyby scenariusz został zrealizowany, złoty mógłby się wyraźniej osłabiać.


Kurs euro i jego perspektywy w przeciągu najbliższych miesięcy

Patrząc na wykres w ujęciu dziennym widać, że EUR/PLN w trakcie ostatnich dwóch tygodni poruszał się w jeszcze węższym niż dotychczas kanale zmienności, w przeciągu minionych godzin próbuje jednak skrupulatnie go poszerzać, zbliżając się w kierunku 4,30.

Na wykresie cały czas obowiązuje jednak konsolidacja, której dolne i górne ograniczenie zaznaczono na zielono. Wyjście górą otworzyłoby drogę w kierunku 4,33 lub 3,45, natomiast wybicie dołem pozwoliłoby umocnić krajową walutę. Istotne poziomy wsparć znajdują się na 4,26 oraz 4,25 zł:

kurs euro 30.01.2019
Kurs euro nadal konsoliduje w stosunku do złotego, kiedy sytuacja ulegnie zmianie? Źródło: Tradingview.com

W tym samym czasie euro do głównej waluty rynków finansowych (dolara) testuje dwutygodniowe maksima i walczy z poziomem 1,1450, oczekując na wieczorne posiedzenie FOMC i decyzję w sprawie stóp procentowych w Stanach Zjednoczonych.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here