Naga MarketsKurs euro ze wzrostową prognozą na kolejny miesiąc od ING FXKurs euro do dolara rozpoczął nowy tydzień nieznacznym ruchem w górę, który stracił już swój impet i około 9:00 rano w poniedziałek EURUSD jest na poziomie 1,2099 dol. osiągając skromny wzrost o 0,02%. Zdaniem analityków ING FX, kolejny miesiąc ma przynieść zwyżkę do 1,22 dol., a w tym tygodniu ujrzymy szereg kluczowych danych makroekonomicznych, które mogą istotnie wpłynąć na wycenę kursu EURUSD.

  • Niedługo poznamy odczyt PKB dla Unii Europejskiej
  • Zapewne drugi kwartał z rzędu stopa wzrostu PKB będzie ujemna
  • To oznaczać będzie drugą techniczną recesję w przeciągu dwóch lat

Euro z potencjałem do zwyżki wobec dolara w przeciągu miesiąca

Przyszły tydzień przyniesie spojrzenie na dane PKB dla strefy euro w I kw. 2021 r. Wszyscy spodziewają się raczej załamania i sygnału pojawienia się drugiej technicznej recesji w ciągu roku. – stwierdzili eksperci z ING FX.

Te artykuły również Cię zainteresują
Analitycy ING FX mówiąc o technicznej recesji, mają w tym przypadku na myśli dwa kwartały z rzędu z ujemną stopą wzrostu gospodarczego, które następują po kwartale dodatniego wzrostu.

Jednak, nastroje zaczynają coraz bardziej przejawiać się pozytywnie, czego dowodzą kwietniowe odczyty PMI, które zapewne znajdą potwierdzenie we wskazaniach niemieckiego Ifo. https://i2.wp.com/s3.tradingview.com/snapshots/c/CP4z9UgV.png?resize=681%2C369&ssl=1

– W tym tygodniu spojrzymy na dane dotyczące inflacji w strefie euro w kwietniu, która ma wzrosnąć do 1,6% w ujęciu rocznym wobec 1,3%. – dodali. – Wzrost inflacji powinien rzucić nieco światła na stanowisko Europejskiego Banku Centralnego przed czerwcowym spotkaniem, na którym zapewne jastrzębie będą chciały doprowadzić do ograniczenia tygodniowego zakresu agresywnego PEPP.

PEPP to program skupu aktywów z rynku, dzięki któremu EBC zapewnia płynność na rynkach finansowych w obliczu pandemicznego kryzysu.

Zobacz również: Giełdy kryptowalut w Korei Pd. zostaną zamknięte? Groźba szefa FSC

Rzeczywiście, w zeszłym tygodniu pojawiały się momenty, w którym rynek walutowy w przypadku EUR reagował na spodziewane zacieśnianie polityki przez EBC. – zauważyli analitycy ING FX.

Partnerem portalu comparic.pl jest broker Dukascopy Europe dający swoim klientom dostęp do rachunków ECN, również w polskich złotych.

Handluj na walutach, indeksach i towarach dzięki Swiss FX & CFD Marketplace. Załóż bezpłatny rachunek tradingowy już teraz!

W tym tygodniu usłyszymy także cały szereg wypowiedzi przedstawicieli EBC, a także spodziewamy się większego skupienia na kwestii planów fiskalnych Unii Europejskiej, gdy niemiecki Federalny Trybunał Konstytucyjny zezwolił na ratyfikację europejskiego programu stymulacji fiskalnej. Warto także mieć na uwadze sondaże z Niemiec, gdzie naszym zdaniem wzrost poparcia dla Partii Zielonych może być traktowana jako pozytywny czynniki dla EUR. – podkreślili analitycy ING FX.

Zdaniem ING FX, za miesiąc powinniśmy zobaczyć kurs EUR/USD na poziomie 1,22 dol. w bazowym scenariuszu. Zakres wahań kursu podawany przez nich na ten tydzień to 1,1980 dol. – 1,2150 dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here