Naga MarketsKurs euro ze wzrostową prognozą ING Think na kolejny miesiącKurs euro do dolara wraz z początkiem kwietnia porzucił średnioterminowy trend spadkowy trwający od końca grudnia 2020 roku i w pierwszym tygodniu maja wzrósł o 1,22%. Początek nowego tygodnia przynosi jak do tej pory skromną zwyżkę o 0,05% do 1,2168 dol. O tym, gdzie może zmierzać kurs EUR/USD w kolejnych tygodniach dywagowali analitycy ING Think.

  • Dane o zatrudnieniu w kwietniu zaskoczył negatywnie i zaważyły na dolarze jeszcze w piątek
  • Narracja o bardzo silnym wzroście amerykańskiej gospodarki może nie być podtrzymana w kolejnych tygodniach
  • Tymczasem, strefa euro ma przed sobą ciepłe tygodnie i perspektywy poprawy sytuacji gospodarczej

Kurs euro z presją wzrostową

Wobec euro nie ma negatywnego sentymentu, który w ostatnich dniach pojawił wokół dolara w związku z niekorzystnymi danymi o zatrudnieniu opublikowanymi w piątek.

Te artykuły również Cię zainteresują
Wraz z przejściem słabego otoczenia USD na inne aktywa w tym tygodniu, presja wzrostowa na EUR/USD powinna zostać podtrzymana. – stwierdzili analitycy ING Think.

W tym tygodniu nie powinno być raczej zwrotów akcji co do zachowania kursu EUR/USD.

To bardzo cichy tydzień pod względem danych makroekonomicznych dla strefy euro (zarówno niemiecki odczyt ZEW za maja publikowany we wtorek oraz produkcja przemysłowa w marcu we środę powinny mieć ograniczony wpływ na kursu euro), co oznacza, że trajektoria kursu EUR/USD powinna być w głównej mierze dyktowana przez szersze tło USD.

fpmarkets

Kwietniowy odczyt CPI dla USA powinien wskazać 4% w ujęciu rocznym w środę i rynek może zinterpretować go z perspektywy realnej stopy procentowej (co będzie miało negatywny wpływ na USD z uwagi, że realna stopa procentowa w USA opadnie dalej) raczej niż sygnał dla Fed o podniesieniu stóp procentowych wcześniej. – zwrócili uwagę analitycy ING Think.

https://i2.wp.com/s3.tradingview.com/snapshots/9/9ZvQKR9F.png?w=696&ssl=1

invest

Perspektywy dla EUR/USD ulegają znacznej poprawie. Strefa euro powinna odbić wraz z wejściem w okres letni, a spekulacje o EBC zmniejszającym zakres QE są coraz głośniejsze. W połączeniu z deprecjacyjnymi tendencjami USD, może to wskazywać na dalsze umocnienie EUR/USD w kolejnych miesiącach. – podsumowali eksperci z ING Think.

Ich zdaniem kurs euro do dolara powinien w ciągu miesiąca dobić do 1,22 dol., a ich nastawienie wobec niego określają jako “umiarkowanie bycze”. Co więcej, zakres na ten tydzień wg ING to 1,1980 – 1,2290 dol.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: cena złotówki | dolar notowania | bitcoin giełda wykres | złoty kurs | kurs eur |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here