Naga MarketsFrank szwajcarski, monety CHFSpoglądając na notowania pary walutowej EUR/CHF zauważymy, że kurs euro osuwał się w relacji do franka szwajcarskiego niemal nieprzerwanie od kwietnia 2018 roku. Na przestrzeni nieco ponad dwóch lat, wspólna waluta straciła aż 12,50%, co odpowiada spadkowi wartości o 0,15 CHF.

  • Kurs euro spadał nieprzerwanie od ponad dwóch lat
  • EUR potaniało o 0,15 CHF
  • Kurs euro osiągnął dno w okolicy 1,05 CHF
  • Działania EBC umacniają wspólną walutę

Kurs euro wzrósł już o ponad 2%

Kurs euro nie może zaliczyć minionych dwóch lat do udanych. W tym czasie zauważalnie osłabił się on bowiem w stosunku do franka szwajcarskiego. Warto zwrócić uwagę, że deprecjacja ta zatrzymała się dopiero w okolicy 1,05 CHF. To właśnie tam przed dwoma tygodniami pojawiła się większa reakcja popytowa, dzięki której kurs euro wzrósł o niemal 0,02 CHF osiągając w ten sposób najwyższa wycenę od początku lutego br.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zapisz się na webinar: Wprowadzenie do inwestowania

EURCHF Weekly

Za niedawnym ożywieniem kursu euro stoją wezwania banków centralnych, które deklarują wprowadzanie kolejnych działań fiskalnych mających na celu walkę z ekonomicznymi i gospodarczymi skutkami koronakryzysu.

Jednym z najważniejszych wydarzeń najbliższych dni może być czwartkowe posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego. Ekonomiści ankietowani przez Bloomberga przewidują, że EBC przyspieszy awaryjne zakupy aktywów, aby ożywić wzrost gospodarczy. Większość ankietowanych spodziewa się, że w tym roku zakupy w ramach wszystkich planów wzrosną do 1,6 biliona euro.

Jak już w ubiegłym tygodniu informował Piotr Klimont, plan zakupu obligacji stał się głównym narzędziem polityki EBC wspierającym gospodarkę. Zdecydowana większość ekspertów oczekuje, że kluczowa stopa procentowa – obecnie wynosząca -0,5% – zostanie utrzymana co najmniej do końca przyszłego roku.

Autor poleca:

logo Naga MarketsNaga Markets jest autoryzowany i regulowany przez CySEC. NAGA Markets jest członkiem założonej w 2015 roku, notowanej na niemieckiej giełdzie grupy FinTech THE NAGA Group AG. Ze względu na bezpieczeństwo funduszy, obsługę klienta na wysokim poziomie oraz szybką realizację zleceń, broker posiada ogromne zaufanie wśród traderów na całym świecie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułAsseco Poland oraz adesso SE złożyły do UOKiK wniosek ws. wspólnej spółki
Następny artykułCCC wprowadza do sieci nowe marki premium, poszerza ofertę akcesoriów
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here