Naga Marketskurs euro, notowania euro i dolaraOtwarcie tygodnia w Azji przebiega w mieszanych nastrojach, a inwestorzy ważą wpływ stopniowego otwierania gospodarki i narastających napięć na linii USA-Chiny. Hang Seng traci przez protesty w Hongkongu przeciw planom Chin zmiany prawa. Flauta na FX. Skromne wzrosty cen ropy naftowej.

Indeks Nikkei i giełdy w Azji rozpoczynają tydzień od zwyżek

Rynek akcji w Azji generalnie rozpoczął tydzień od zwyżek. Wyjątek stanowi Hang Seng, który kontynuuje piątkowy zjazd (-0,7 proc.) w reakcji na niedzielne protesty tysięcy mieszkańców Hongkongu, którzy sprzeciwia się planom Chin na zmianę przepisów bezpieczeństwa dla miasta, co jest odbierane jako dążenie do pozbawienia Hongkongu autonomii.

Japoński Nikkei225 rośnie o 1,6 proc. po doniesieniach gazety Nikkei, że rząd rozważa nowy pakiet stymulacyjny w wysokości 929 mld USD, który przewiduje głównie programy wsparcia finansowego dla firm poszkodowanych przez pandemię.

USA ogłosiły, że dołączą 33 chińskie firmy i instytucje do czarnej listy podmiotów o ograniczonych kontraktach gospodarczych z USA.

Mimo to rynek wykazuje próby równoważenia nastrojów, szukając pozytywnych elementów w sygnałach stopniowego otwierania kolejnych gospodarek. Futures na DAX rośnie o 0,9 proc., a kontrakt na S&P500 rośnie o 0,5 proc.

Na polu walki z wirusem, rząd Japonii ma dziś znieść stan wyjątkowy w Tokio i okolicznych regionach, podczas gdy więcej australijskich dzieci powróciło do szkół, a w północnych Włoszech po raz pierwszy odnotowano zero ofiar śmiertelnych.

Kursy walut: EUR/PLN kosztuje 4,5150, kurs euro zatrzymał deprecjację

Na rynku głównych walut zmiany są marginalne. EUR/USD zatrzymał piątkowy zjazd przy 1,0890, USD/JPY stoi przy 107,70, AUD/USD dryfuje na 0,6530. Handel jest ograniczony i taki zapewne pozostanie w kolejnych godzinach w związku z dzisiejszymi świętami w Wielkiej Brytanii i USA.

EUR/PLN zaczyna tydzień na 4,5150.

Na rynku ropy naftowej mamy kalkę stabilizacji. WTI rośnie o 0,3 proc. do 33,4 USD/b, a Brent jest bez zmian na 35,65 USD/b.

Złoto oddaje piątkowe wzrosty i cofa się o 0,6 proc. do 1725 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here