Naga Marketskurs euro, notowania euro i dolaraOtwarcie tygodnia w Azji przebiega w mieszanych nastrojach, a inwestorzy ważą wpływ stopniowego otwierania gospodarki i narastających napięć na linii USA-Chiny. Hang Seng traci przez protesty w Hongkongu przeciw planom Chin zmiany prawa. Flauta na FX. Skromne wzrosty cen ropy naftowej.

Indeks Nikkei i giełdy w Azji rozpoczynają tydzień od zwyżek

Rynek akcji w Azji generalnie rozpoczął tydzień od zwyżek. Wyjątek stanowi Hang Seng, który kontynuuje piątkowy zjazd (-0,7 proc.) w reakcji na niedzielne protesty tysięcy mieszkańców Hongkongu, którzy sprzeciwia się planom Chin na zmianę przepisów bezpieczeństwa dla miasta, co jest odbierane jako dążenie do pozbawienia Hongkongu autonomii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Japoński Nikkei225 rośnie o 1,6 proc. po doniesieniach gazety Nikkei, że rząd rozważa nowy pakiet stymulacyjny w wysokości 929 mld USD, który przewiduje głównie programy wsparcia finansowego dla firm poszkodowanych przez pandemię.

USA ogłosiły, że dołączą 33 chińskie firmy i instytucje do czarnej listy podmiotów o ograniczonych kontraktach gospodarczych z USA.

Mimo to rynek wykazuje próby równoważenia nastrojów, szukając pozytywnych elementów w sygnałach stopniowego otwierania kolejnych gospodarek. Futures na DAX rośnie o 0,9 proc., a kontrakt na S&P500 rośnie o 0,5 proc.

Na polu walki z wirusem, rząd Japonii ma dziś znieść stan wyjątkowy w Tokio i okolicznych regionach, podczas gdy więcej australijskich dzieci powróciło do szkół, a w północnych Włoszech po raz pierwszy odnotowano zero ofiar śmiertelnych.

Kursy walut: EUR/PLN kosztuje 4,5150, kurs euro zatrzymał deprecjację

Na rynku głównych walut zmiany są marginalne. EUR/USD zatrzymał piątkowy zjazd przy 1,0890, USD/JPY stoi przy 107,70, AUD/USD dryfuje na 0,6530. Handel jest ograniczony i taki zapewne pozostanie w kolejnych godzinach w związku z dzisiejszymi świętami w Wielkiej Brytanii i USA.

EUR/PLN zaczyna tydzień na 4,5150.

Na rynku ropy naftowej mamy kalkę stabilizacji. WTI rośnie o 0,3 proc. do 33,4 USD/b, a Brent jest bez zmian na 35,65 USD/b.

Złoto oddaje piątkowe wzrosty i cofa się o 0,6 proc. do 1725 USD/oz.

Po więcej aktualności rynkowych zapraszamy do serwisu analitycznego TMS NonStop. Jest to platforma dla aktywnych inwestorów, którzy poszukują informacji na temat bieżącej sytuacji na rynkach finansowych. W serwisie użytkownicy znajdą zarówno kalendarz rynkowy, dane makroekonomiczne aktualizowane w czasie rzeczywistym, jak i komentarze analityków. Informacje z TMS NonStop można także znaleźć w aplikacji do mobilnego tradingu TMS Brokers.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here